Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Bebek Alışveriş Listesi

PAYLAŞ
Home » ÇOCUKLA SEYAHAT » Bebek Alışveriş Listesi

Bebek Alışveriş Listesi

Bebek alışveriş listesi yaparken nasıl yola çıkılmalı? Nelere dikkat edilmeli?

Bebek alışverişinde en uygun fiyatlarla hangi markalar tercih edilmeli?

Pazar araştırması yaparken bebeğinizin sağlığına en uygun ürünler hangileri?

İşte size zaman kazandırarak paranızı cebinizde bırakacak tüm bu detayları satır satır yazdık 🙂

Şimdiden keyifli okumalar.

Bebek Alışverişine Başlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Alışveriş hepimizin kuşkusuz en sevdiği şey! Hele ki bu kucağınıza almak için sabırsızlandığınız bebeğiniz için ise kuşkusuz dünyanın en zevkli koşturmacası.

Bebek alışveriş listesi diyip geçmeyin, ilk bebeğiniz ise 5. veya 6. aya geldiğinizde kendinizi bir telaşın içinde buluyorsunuz. Daha önce hiç ihtiyaç duymadığınız şeyleri alırken nerden başlayacağınız bilmemek insanda ayrı bir stres yapıyor. Bu aşamada bebek alışveriş listesi yapmak çok faydalı, böylece eksik kaldı mı almadığım birşey var mı gibi endişeleri yaşamıyorsunuz.

Biz bebek alışveriş listesi oluştururken çok emek verdik. Heyecana kapılıp hevesle hiç kullanmayacağımız şeyleri almak istemiyorduk. Hem yakın çevremizden tecrübeleri dinledik hem internetten araştırdık hem de alışveriş sırasında mağaza yetkililerinden fikir aldık.

Ortaya sizinle paylaşmaktan mutluluk duyacağımız yeni doğan bebeğiniz için kullanabileceğiniz eksiksiz bir liste çıktı.

Bebek Bakım Ürünleri

Gezenbebe

GEZENBEBE /Aqua Scale – Akıllı Bebek Küveti

Banyo küveti : Biz banyo küvetimizi Gezenbebe ‘den Aqua Scale Akıllı Bebek Küveti aldık. Bu bebek küvetinin diğer bebek küvetlerinden farkı su sıcaklığını ölçen dahili termometresinin ve bebeğinizin ağırlığını ölçen dahili bebek tartısının bulunması.

Yapmış olduğunuz su sıcaklığı ölçümlerini ve bebeğinizin kilo ölçümlerini kayıt edebilirsiniz. Küvetin iç yapısı yeni doğan bebeğinizi 6 aya kadar kaymadan tutmak için tasarlanmış.

Bebeğiniz artık oturmaya başladığında aparatını çıkarıp 2 yaşına kadar kullanabileceğiniz küvete dönüşüyor.

Mustela

Mustela – Merhaba Bebek Seti : Bebeğinizin ilk 6-8 ayında ihtiyacınız olan ürünleri tek bir çantada toplamış harika bir ürün.

Setin içerisinde bebeğiniz için güvenle kullanabileceğiniz saç ve vücut şampuanı, vücut losyonu, masaj yağı, formülünde B5 vitamini bulunan pişik oluşumunu önleyici bakım kremi bulunuyor.

Hamilelik döneminde de çatlaklar için Mustela ‘nın çatlak kremini kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım. Bebeğimiz için de artık Mustela’yı gözümüz kapalı tercih ediyoruz 🙂

Mustela’nın aşağıdaki videosundaki gibi uygulama yaparak, rahatça bebeğinizin hijyenini sağlayabilirsiniz. 

Mustela – Merhaba Bebek Seti

 

 

“Mustela Merhaba Bebek Seti” içeriği:

Mustela Merhaba Bebek Seti, bebeğiniz yeni doğduğunda ihtiyacı olacak tüm ürünleri içeren bir pakettir.

Setin içinde;

 1. 500 ml yenidoğan şampuanı,
 2. 300 ml Hydra Bebe vücut losyonu,
 3. 100 ml Bebek Yağı ve 100 ml
 4. Vitamin Bariyer 1 2 3 pişik kremi bulunuyor.

 

Ayrıca “Mustela Merhaba Bebek Seti” alımlarında, Mustela özel çantası ve alt değiştirme matı da hediye ediliyor 🙂

Şimdiden güle güle kullanın…

Yeni Doğan Bebek Eşya ve Kıyafetleri

 

 1. Yün battaniye
 2. Penye battaniye
 3. Müslin ağız mendili
 4. Müslin örtü
 5. Yeni doğan tulum
 6. Yeni doğan alt-üst takım
 7. Yeni doğan çıtçıtlı body
 8. Yelek
 9. Hırka
 10. Önlük
 11. Eldiven
 12. Çorap
 13. Bere
 14. Havlu

Mobilya – Araç ve Gereçler

Doona Bebek Arabası

Bebek arabası : İşte bebeğiniz için karar vermekte zorlanacağınız, daha önce hiç bir fikriniz olmadığı için bebek arabası çeşitleri içinde kaybolacağınız kısma geldik Bebek Arabası.

Bebek arabası diyip geçmemek lazım, bebeğinizin öncelikle güvenliği ve konforu çok önemli. Sonrasında kolay kullanım, rahat taşıma, fren sistemi, kolay katlanabilme , az yer kaplama gibi özellikler bir araya gelince ve hepsini tek bir arabada bulmak isteyince alternatifleriniz bir bir azalıyor.

Bebek arabasından beklentilerimizin hepsi birbirinden önemliydi ve biz hiç birinden ödün vermek istemedik. Yorulmadan araştırdık araştırdık, gidip denedik, kendimize araba alırkenki titizliğimizin on katı fazla bir titizlikle deneme sürüşleri yaptık ve tüm bu isteklerimizi içinde barındırıp bize daha bile fazlasını veren arabamızı bulduk.

Doona Bebek Arabası & Oto Koltuğu, hem bebek arabası hem oto koltuğu olabiliyor, pratikliği anne ve babalar için mucize, güvenlik testlerini başarı ile geçmiş hatta fazlasını karşılamış ve bizi bizden alan bir özelliği de uçak içine alınabilen özelliklerde olması.

Bir bebek arabasından daha fazlası Doona’yı Gezenbebe ‘den aldık. İsatnbul’da yaşayanlar için, Etiler’deki mağazalarına uğrayıp tüm ürünlere bakmasını öneririz.

Şuraya da bizi ilk görüşte etkileyen videosunu da koyalım 🙂

Park Yatak : Park yatak mı Beşik mi ? Bu konuda da tecrübeli anne ve babaların fikirlerini almamız gerekti. Artılarını eksilerini yazdık ve yine bebişimiz için en güvenli ve kullanışlı olanını tercih etmeye çalıştık.

Beşik alırsanız; bebğiniz kendi kendini doğrulmaya, oturmaya başlayana kadar yani max.6 ay kullanabiliyorsunuz. Evin her yerine sürükleyip götüremiyorsunuz.

Park yatağını iki kademeli alırsanız yaklaşık 1,5-2 yaşına kadar çok rahat kullanıyorsunuz. Mutfakta, salonda, yatak odasında, banyoda her yerde bebeğinizin emniyette olduğunu bilerek kullanabiliyorsunuz.

Bizim gibi seyatine düşkün anne babalar için de cezbedici olan tarafı tabii ki seyahatlerinizde çantaya koyup yanınızda götürebiliyor olmanız.

Tüm yollar park yatağa çıkmıştı ve şimdi sıra “hangi park yatak var?” sorusuna cevap bulmaya gelmişti. Kumaşını, kalitesini, fren sistemi dahil tüm detayları titizlikle araştırdık ve Racuun ‘dan ChildHome Park Yatak ‘a karar verdik. Belçika’dan ithal olan bu ürünün yatak kalitesi tercih sebebimiz oldu.

Racuun – ChildHome Park Yatak

Reflü yatağı : Yetişkinlerde mide yanması olarak bilinen reflü aslında bebeklerde daha çok görülüyor. Bebeklerin besinlerin mide geçişine izin veren kapakçıkların az gelişmiş olması, sıvı ağırlıklı beslenmeleri ve gün boyu yatar pozisyonda olmaları reflü sebelerinin başında geliyor.

Genelde kusma, aşırı salya çıkarma, az emme, gaz ve karın ağrısı sebebi ile aşırı ağlama olarak bebeğinizde reflü olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Bebeğinizde reflü oluşumuna engel olabilmek için bebeğinizin başını daha dik olacak şekilde yatırmanız gerekiyor.

Reflü yatağını çok araştırdık, kullananlara sorduk mağazalara gidip inceledik ve kullananların en çok önerdiği ilk 6 ayda elimiz kolumuz oldu dediği reflü yatağımızı bulduk. Sizinle de gönül rahatlığı ile paylaşabileceğimiz Sevibebe ‘den Anne Yanı Bebek Reflü Yatağı ‘nı aldık.

Bu reflü yatağı ile hem bebeğinizde reflü oluşumuna önlem alabilecek hem de bebeğinizi gönül rahatlığı ile yatırabilirsiniz.


Sevi Bebe Anne Yanı Bebek Reflü Yatağı,

Kanguru :  Karşımıza çıkan yazılarda ve tecrübe eden dostlarımızdan aldığımız tavsiyelere göre bebeğinizi kucağınızda taşımak istediğinizde güvenli bir şekilde taşımanın yolu kanguru kullanmaktan geçtiğini öğrendik.

Bebeklerin oldukça hareketli olacağını düşündüğünüzde hem bebeğinizin hem de sizin rahat hareket edebilmesi için alışveriş listenizi kanguru eklemek çok mantıklı.

Tabii ki çok fazla çeşit ile karşılaşıyorsunuz fakat hafifliği, yumuşak dokusu ve kullanışlılığı ile biz kanguru seçimimizi de %100 pamuk olan ve yeni doğan bebeklerde kullanabilen ürünleri inceleyerek seçtik.


Sevi Bebe Comfort Kanguru bebeğin rahat oturabilmesi için kalça bandı, yıkanabilir olması, yumuşak dokusu ile bizi cezbetti. İyi ki almışız…

Sevi Bebe – Kanguru

Uyku Seti & Bebek Odası Perdesi & Abajur : Biliyorsunuz Yol Aşkı’nın en minik üyesini bekliyoruz ve minik Yol Aşığını en güzel ne anlatabilir diye düşününce tabii ki uçak geldi aklımıza.

Uyku seti, bebek odası perdesi, abajuru birbiri ile uyumlu olsun diye araştırırken çıktı karşımıza Funna Baby. Bebiş odası için her ayrıntı düşünülmüş birbirinden güzel konseptlerle bizi büyüledi.

Tabiiki tercihimiz Pilot konsepti oldu. Ürünlerin kalitesine ayrıca hayran kaldık, Konsept bir oda tasarlamak isterseniz mutlaka ziyaret edin.

Funna Baby – Bebek Odası Seti

Hangi Markaları Niçin Tercih Ettik?

Uzun araştırmalar sonucu, konforlu, hijyenik, uzun vadeli ve uygun fiyatlı olmaları sebebiyle bebeğimiz için şu markaları tercih ettik.

 • Bebek arabası: GEZENBEBE
 • Akıllı Küvet: GEZENBEBE
 • Bakım ürünleri: MUSTELA
 • Reflü yatağı ve Kanguru: SEVİBEBE
 • Park yatağı: RACUUN KIDS
 • Bebek odası perde nevresim ve aksesuar: FUNNA BABY

Yeni hayatlar, yeni maceralara gebe dostlar 🙂  Umarız  yeni hayatınıza adım atarken bu yazımızın faydasını görürsünüz.

Hepinize sevgiler…

Instagram‘da bizi takip etmek için Tıklayın!

Facebook Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın!

 

2 Yorum

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Bunu da değerlendirelim 😉 Çok teşekkürler Beliz. Bebişleri güle güle büyütelim inşallah…

 • Carrierlar gezerken hayat kurtariyor. Bir tane wrap gibi bir sey de alin derim. Biraz baglamasi pratik istiyor ama alisinca kangurudan cok daha kolay yaninda tasimasi ve kullanmasi. Opuyorum 3’unuzu de…

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.