Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Seyahat Sağlığınız İçin Yapmanız Gereken En Önemli 3 Şey!

PAYLAŞ
Home » Seyahat İpuçları » Seyahat Sağlığınız İçin Yapmanız Gereken En Önemli 3 Şey!

Seyahat Sağlığınız İçin Yapmanız Gereken En Önemli 3 Şey!

Seyahat Sağlığınız İçin Yapmanız Gereken En Önemli 3 Şey hakkında derlediğimiz en önemli önerilerini aşağıdaki maddelerde özetleyelim.

  • Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahate çıkmadan önce hangi seyahat aşısını, ve hangi  seyahat sigortasını nereden ve nasıl yaptırmanız gerektiğini yazalım.

En uygun seyahat sağlık poliçesi yaptırmak için Tıklayın!

Seyahat sağlığınız için ise en önemli noktalar şunlar:

  • Seyahat Öncesi, sağlığınız için yapmanız gereken en önemli şey nedir?
  • Geziye başlamadan hangi adımları atmanız gerekiyor?
  • Gittiğiniz yerde risk almadan sağlıklı şekilde dönmek için neler yapmalısınız?
  • Bunun için hangi kurumlardan ne şekilde ücretsiz hizmet alabiliriz?

Seyahat aşısı

İşte tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık ve derledik.

Seyahat etmek, tatile çıkmak herkes için çok heyecan verici ve keyifli bir düşünce. Ancak bilinçli bir gezgin olmak, gidilecek bölgeyi önceden araştırmayı ve sağlık açısından riskleri belirleyerek her konuda değerlendirme yapmayı gerektiriyor.

Ancak seyahate çıkmanın heyecanıyla sağlığımızla ilgili olsa bile, bazı önemli noktaları atlayabiliyoruz. Kendimizi riske atmadan gezilerimizi tamamlamak için küçük hamleler bizi bekliyor.

Pasaport İle İlgili Hayat Kurtaran Püf Noktaları!

Seyahat Sağlık Sigortanızı yaptırtıktan sonra, yapmamız gereken diğer kritik konu ise seyahat aşılarınızdır. Bu arada sıkça sorulan “Seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur? Hangi riskleri kapsar ve ne kadar ödeme alırım?” gibi soruların cevabına ise bu link’e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelelim en kritik ikinci konu olan “seyahat aşısı” işine…

  • Seyahat Aşısı

Belki de birçoğumuzun ihtiyaç duymadığı için ilk defa duyduğu “Türkiye Hudut Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü“nün bünyesindeki “Seyahat Bağlık Birimi” bu işin adresi!

Karaköy İskelesi‘nin hemen arka tarafında.

Adres: Kemankeş Cd. Karamustafa Paşa Sk. No : 21 34425 Karaköy / İSTANBUL

Telefon: 444 77 34 ve 0(212) 293 36 74 (8 Hat)

Bu birim, riskli ülkelere seyahat edecek yolcuların korunabilmesi için gereken bilgileri önceden veriyor. Hatta ücretsiz olarak aşılarını yaparak riski önleyici müdahalelerde bulunuyor.

Kuruluşun link’i burada.

Seyahat aşısı

Gideceğiniz destinasyonu Sağlık Hudut Genel Müdürlüğü’nün bu web sitesi üzerinden mutlaka birkaç hafta önce kontrol edin. (Sağ üst köşeye gideceğiniz ülke bilgisini girdikten sonra gereken bilgileri alabiliyorsunuz. Çok nefis ve kullanışlı yapmışlar, tebrik ediyoruz.

Biz çok beğendik : )

Bu bilgiler, gideceğiniz ülkedeki hastalıklara karşı hangi aşıların yapılacağı, hangi ilaçların önerildiği, ülkenin sağlık koşullarının ne olduğu, mevcut hastahanelerine ait bilgileri, tedavi ve yatak ücretleri, sağlık sigortası şirketleri ve primleri gibi daha birçok faydalı ek bilgiyi alıyor olacaksınız.

Genel iletişim numarası 444 77 34.

Sağlık birimini arayıp randevu aldığınızda, gideceğiniz bölgeye göre size risk haritası çıkarıp hangi aşıları olmanız ve gitmeden önce hangi koruyucu hapları almanız gerektiğini söylüyorlar. Gittiğinizde ise gereken müdahaleleri ücretsiz olarak yapıyorlar.

Ayrıca hangi koruyucu önlemlerle oraya sağlıklı olarak seyahat edip dönüşte eğer hastalanırsanız hangi şartlarda, hangi hastanelere başvurmanız gerektiği gibi detaylı bir bilgilendirme yapıyorlar.

Unutmayın: Bazı aşıların ve hapların birkaç hafta öncesinden verilmesi gerekiyor!.. Bu yüzden seyahatinizden çok önce bilgi almanızı öneririz.

Bu hapları Türkiye Hudut Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ithal ediyor ve ücretsiz olarak dağıtımını yapıyor. İlgili bölgelere seyahat etmeden en az 1 ay kadar önce bizden başvuru yapmamızı istiyorlar.

Çünkü seyahat öncesi haplara bir iki gün içinde başlanılması ve seyahat süresince her gün alınması gerekiyor. Döndükten sonra da bir hafta bu hapın kullanılması lazım.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi!

Bu hap eczanelerde bulunmadığı için, mutlaka bu seyahat sağlık merkezine başvurarak önceden temin etmek gerekiyor.

Seyahatlerde “Ağız ve Diş Sağlığı”

Seyahatseverlerin sağlığı için yapması gereken en önemli şey, ağız ve diş sağlığına önem vermektir.

Unutmayın ki, seyahat sırasında yaşayabileceğiniz olası ağız ve diş sorunları, hayalini kurduğunuz o geziyi kara bir kabusa dönüştürebilir.

Bu sebeple, seyahate çıkmadan evvel mutlaka uzman bir ağız ve diş sağlığı hekimine kendinizi kontrol ettirmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Bu konuyla ilgili bize gelen sorulara istinaden, kendimizi alanında uzman ve son derece pozitif bir hekim olan Buket Hanım’a teslim ettiğimizi belirtmek isteriz.

Zira Buket Ortodonti Kliniğinin sahibi olan Buket Hanım, ekibi ile en güncel ortodonti ve genel diş hekimliği hizmetlerini sunmaya kendini adamış bir hekim.

Amacı ise en güncel tedavi tekniklerini kullanarak, tüm fonksiyon ve estetik kaygıları ele almak ve en yüksek standartlarda, ağız ve diş sağlığı çözümleri ve çarpıcı bir gülümseme sunmak.

İşte bizim tek seans diş temizliği ve beyazlatma sonrası durumumuz : )

Son olarak Buket Hanım’ı şu video ile sizinle tanıştıralım : )

Kendisine ulaştığınızda Yol Aşkı’ndan selamlarımızı iletmeyi unutmayın ; )

Nice sağlıklı seyahatlere…


Aşağıdaki çok önemli soruların cevabı için tıklayın…

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Seyahat Özgürlüğünüz Bir Adım Ötede! Almak İçin TIKLAYIN!

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Yol Aşkı Team

9 Yorum

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.