Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

TOÇEV’de Çocuklar, YOL AŞKI’yla Madame Tussauds’u Gezdi!

PAYLAŞ
Home » Genel » TOÇEV’de Çocuklar, YOL AŞKI’yla Madame Tussauds’u Gezdi!

YOL AŞKI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Yol Aşkı Sosyal Sorumluluk Projesi gereği, TOÇEV çocuklarıyla biraraya gelmekten büyük keyif aldık. İlgili haberi aşağıda paylaşıyoruz…


TOÇEV’de Çocuklar YOL AŞKI’yla Madame Tussauds’u Gezdi!..

250 yıllık bir geçmişe sahip, dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, İstanbul Beyoğlu’ndaki Grand Pera binasında, Yol Aşkı‘ndan Hakan Dursun, Tuba Dursun ve TOÇEV öğrencilerini misafir etti.

TOÇEV Genel Müdürü Bade Takazoğlu‘nun katkılarından dolayı Yol Aşkı Blog yöneticisi Hakan Dursun‘a bir teşekkür sertifikası takdim ettiği etkinlikte, çocuklar Beyoğlu’nun sıcak atmosferinde gün boyunca keyifli vakit geçirdiler.

Yıldızlarla bir araya gelen çocuklar, hem farklı coğrafyalardan bilim, tarih, sanat, spor, sinema gibi farklı dallarda pek çok ünlü ismi yakından tanıma imkanı buldu; hem de bu isimlerin balmumu heykelleriyle eğlenceli vakit geçirdi.

Madame Tussauds, ünlü seyahat bloğu Yol Aşkı ve The House Cafe işbirliğiyle, TOÇEV öğrencileri için düzenlenen özel etkinlikte çocuklara ev sahipliği yaptı. Çocuklar, ziyaret sırasında Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mevlana gibi tarihi figürler hakkında bilgi alırken Mozart‘ın piyanosunda kendi müziklerini çalıp, Yaşar Kemal yazar ile karşı karşıya geldi. Adile Naşit’ten Barış Manço‘ya, Shrek‘ten Hollywood yıldızlarına pek çok ünlü ismi bir arada ve yakından görme imkanı bulan çocuklar yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşadı.

yol aşkı toçev

Gezi sonrasında proje ortağımız The House Cafe‘de kendilerine özel olarak düzenlenen yemekte ünlü seyahat bloğu Yol Aşkı ile bir araya gelerek sohbet etme imkanı yakaladı. Dekorasyonundan menüsüne kadar pek çok detayla diğer şubelerinden ayrışan The House Cafe ve Grand Pera’da vakit geçiren çocuklar, mekanın tarihi ambiyansı ile lezzetli bir deneyim yaşamış oldular.

toçev yol aşkı


İlgili haber için TIKLAYIN!


Madame Tussauds‘un hikayesini bilmeyenler için aşağıda kısaca yazalım istedik.

Madame Tussauds‘un gerçek adı Marie Tussaud. 1761 Strasbourg doğumlu.

Babası savaşta ölünce, annesiyle İsviçre’deki amcasının yanına yerleşir. Amcası, balmumundan heykeller yaptığı için Marie, O’nun yanında kendisini geliştirir ve Paris‘e yerleşince, Marie‘yi de yanına alarak bu sanata devam eder.

Çıraklığını yaptığı amcası vefat edince işin başına geçer ve ünlü simaların büstlerini yaparak hayatını idame ettirir. Daha sonraları kendisine, Fransız ihtilali sırasında başı giyotinle kesilenlerin büstleri yaptırılır. Böylece bunu bir meslek haline getirir ve kendi sergisini açar. 1850’de 89 yaşında da hayata gözlerini yumana dek bu mesleği büyük bir aşkla devam ettirir ve minik bir servetin sahibi olur.

Kıssadan hisse; siz siz olun, hayatın akışına kendinizi teslim edin ve sevdiğiniz işi yapın. 🙂

Hepinize bol seyahatli günler olsun…

Yol Aşkı Team

Yol Aşkı Sosyal Sorunluluk Projesi

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.