Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

10 Adımda Pratik Abant Gezi Rehberi

PAYLAŞ
Home » Asya » Türkiye » 10 Adımda Pratik Abant Gezi Rehberi

ABANT GEZİLECEK YERLER – ABANT GEZİ REHBERİ

Abant Gezilecek Yerler

Abant gezilecek yerler ile ilgili tüm detayları en taze bilgilerle aşağıda paylaşalım. Keyifle okuyun…

Öncelikle bu doğa harikasını keşfetmek için bölgede en az 1-2 gece konaklama yaparak size sunulacak tüm güzelliklerin tadını çıkarın. Bize çokça sorulan “Abant’ta nerede konaklanır?” sorusuna cevabımız Büyük Abant Oteli olur. Zira konaklayıp test ettik. Her şey iyiydi diyebiliriz. Fiyat fayda dengesi de yerinde. Memnun kalacaksınız…

Abant’ı ziyaret edecek dostlar, yola çıkmadan mutlaka ABANT GEZİ REHBERİ yazımızı da incelesin.

Şimdi gelelim Abant’ta neler yapılır? sorusunun cevaplarına…

1. Abant Gölü Çevresinde Yürüyün

Yaklaşık 1,500 metre yükseklikte yer alan Abant Tabiat Parkı’nda, bizi en çok etkileyen noktalardan biri de Abant Gölü oldu.

Burası, Abant Dağları üzerinde oluşan bir krater gölü. Gölün çevresi yaklaşık 7 km ve her adımı insanın ömrünü uzatır cinsten…

Abant gezisi yaparken, göl çevresinde, bitki ve hayvanların tüm güzellikleriyle sizi içine çektiğini görüyorsunuz.

Doğa düşkünlerinin tatil için tercih ettiği, yürüyüş yaptığı, ata ve bisiklete bindiği cennetten bir köşe burası… Gölü çevreleyen tepeler ise trekking meraklıları için nefis parkurlar oluşturuyor.

abant gezilecek yerler

2. Abant Tabiat Parkı’nı Dolaşın

Abant gezilecek yerlerin başında geliyor. Milli park statüsünde ve koruma altında olan Abant Tabiat Parkı, binbir çeşit ağacı içinde barındırıyor. Çevresinde kendin pişir kendin ye modelinde birçok imkan da var. Yağmurlu havalarda bile yanyana kurulmuş çardaklar, gezginlere konforlu bir dinlenme sunuyor.

Ziyaretçiler özgürce dinlenebiliyor; faytonla gezintiye çıkabiliyor, kamp veya piknik yapabiliyor. Hiçbir şey yapmadan çevreyi izleyip doğaya çıkmanız bile kendinizi şarj etmeniz için yeterli…

Üstelik işin en güzel tarafı, göl kenarında konaklama yapabileceğiniz enfes yerlerin olması…

3. Bisikletle Göl Çevresini Gezin

Gerek göl çevresinde, gerekse orman içine kadar uzanan bisiklet parkurları, bisiklet severler için iyi bir rota….

4. Trekking Yapın

Abant gezilecek yerler için en ideal şeylerden biri de, göl çevresinde yaklaşık 1.500 metre yükseklikteki tepelerde trekking yapmak… Yorgunluk durumunuza göre bu rotalardan birini seçerek bol oksijenli bir yolculuk gerçekleştirin. Yorulduğunuz anda bir ağacın altında mola verebilirsiniz.

abant gezilecek yerler abant gezi rehberi

5. Fayton Turu Yapın

Abant Gölü’nün 7 km’lik çevresini faytonla gezmek, doğaya yakın olmak ruhunuzun nefes alması için ideal. Yaklaşık yarım saat sürüyor ve bu turda istediğiniz noktada durarak fotoğraf molası verip, doğayla baş başa kalma imkanına sahip olıyorsunuz.

6. Ata Binin

Göl çevresinde ata binmek aktivitelerin en keyif verenlerinden… Günün her saati Abant gölü kıyısında bu güzelliği yaşamak mümkün. İstediğiniz kadar süre boyunca ata binerek hayat boyu hatırlayacağınız güzel anlar biriktirmeniz mümkün…

7. Sandal Gezisine Katılın

Göl kıyısında sandal ve deniz bisikleti etkinlikleri yapılabiliyor. Gölün içinden çevresini gözlemlemek, gezinize ayrı bir lezzet veriyor. Bu sebeple sandal ve deniz bisikleti kiralamak çok iyi bir seçenek olarak karşınıza çıkacak.

abant gezilecek yerler

8. Göl Kıyısında Yemek Yiyin

Abant gezilecek yerler arasında güzel bir mola için göl kıyısında dinlenmeniz gerek… Türkiye’nin en güzel ve etkileyici manzaralarından biri olan Abant Gölü’nde kadar gelmişken, göl kıyısındaki restaurant, otel veya cafe’lerde bir şeyler yiyip içmeden ayrılmayın. Enfes yemeklerin sunulduğu bu mekanlar, manzarayı izlemek için de çok ideal.

9. Doğa Fotoğrafı Çekin

Bölgedeki çok çeşitli bitki türleri, hayvanları, her renk tonundaki ağaçlarıyla ün salmış Abant Gölü Tabiat Parkı’nda, eşsiz fotoğraf kareleri yakalamak mümkün. Amatör veya profesyonel tüm fotoğrafçıların uğrak mekanıdır burası…

10. Köylü Pazarı’ndan Alışveriş Yapın

Gölün girişinde, köylülerin çevre köylerde ürettiği doğal ürünlerin satıldığı köy pazarları, dönüş yolunda yerel lezzetleri evinize götürmeniz için güzel bir fırsat… dönmeden önce mutlaka uğranılması gereken yerlerden. Tarhanadan fındığa, mısırdan bitki çaylarına kadar her şeyi bulabilirsiniz.

Umarız Abant gezilecek yerler rehberimiz ile keyifli bir Abant gezisi yapabilirsiniz.

Şimdiden keyifli tatiller…

Yol Aşkı Team

ABANT GEZİ REHBERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.