Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Stockholm’de Ulaşım En Rahat ve En Ucuz Nasıl Sağlanır?

PAYLAŞ
Home » Avrupa » İsveç » Stockholm » Stockholm’de Ulaşım En Rahat ve En Ucuz Nasıl Sağlanır?

Stockholm Ulaşım Rehberi

Stockholm Ulaşım Rehberi başlığı altında sizin için can alıcı tüm detayları keyifle okumanız dileğiyle…

İsveç gezisi için öncelikle vizeye ihtiyacınız bulunuyor. Başlamadan evvel, aşağıdaki “uzun süreli vize alma yolları” yazımız size yol gösterecektir.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi!

 

Stockholm adaların üzerine kurulmuş bir şehir diyebiliriz. Bir ortaçağ şehri olan ve Stockholm‘un kalbi sayılabilecek Gamla Stan başta olmak üzere  şehrin en önemli yedi bölgesi beş farklı ada üzerinde yer alıyor.

Her birinin manzarası ayrı etkileyici bu adalar arasında, köprüler üzerinden yürüyerek, bisikletle ya da araçlarla geçiş sağlayabilirsiniz. Ulaşım kısmını çok gözünüzde büyütmeyin, bu şehir yürüyerek keşfe çıkınca inanın ayrı güzel…

Stockholm FULL Gezi Rehberi!..

Stockholm’de Ulaşım Rehberi

Stockholm Ulaşım Rehberi – İstanbul’dan 3 buçuk saatlik bir uçuşun ardından Arlanda Havalimanı’na varıyoruz. Arlanda Havaalanı’ndan Stockholm merkeze gitmek için 3 farklı seçeneğiniz var.

Swebus – Flygbussama ile 30 dakikalık (Tek yön 119 Kron ) veya çok daha pahalı olduğunu düşündüğümüz için tercih etmediğimiz Arlanda Express ile (Tek yön 280 Kron) 20 dakikalık bir yolculuğun sonunda şehir merkezine varabilirsiniz.

Şehir merkezinde kalıyorsanız bir çok yer yürüme mesafesinde diyebiliriz.

Metro: Tunnelbana (T harfi ile simgeleniyor), sabah saat 05.00 ile 01.00 arasında çalışan tam 100 istasyona sahip bu metro düzeni  üç renk kodundan oluşuyor mavi, kırmızı ve yeşil.

Otobüs: Kırmızı (10-15 dakikada bir) ve mavi (7-8 dakikada bir) olmak üzere iki farklı otobüs var. Özellikle Skansen, Vasa Museum, Gröna Lund Tivoli bölgelerine rahatlıkla ulaşmak için 47. hattı kullanabilirsiniz. .

Stockholm Ulaşım ve Yeme İçme Rehberi

ÇOK HESAPLI ! Stockholm Pass Card olmadan ASLA! 

Sizlere Stockholm Pass Card  ( Stockholm Ulaşım Kartı ) hakkında bilgi vermek istiyoruz. Yazımızın başından beri ”her yer yürüme mesafesinde” diyerek altını çiziyoruz fakat Stockholm Pass Card ayrıcalığı müzelere sağladığı giriş imkanları ve bot turlarından dolayı ön plana çıkıyor.

Hemen hemen her müzede geçen kart ile tüm ulaşım araçlarını da kullanabiliyorsunuz ve üstüne bir de kanal turu yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda anlaşmalı olan restoranlarda indirimli yemek yiyebiliyorsunuz.

Stockholm Pass Card‘ı online satın almak için Tıklayın!

Stockholm’de Yeme İçme yazımızın devamı için tıklayın!..

3 günlük Stockholm pass card yaklaşık 900 SEK / çocuk 450 SEK ödeyerek Hop on Hop Off Bus & Boat Tours, Fotografiska, Vasa Museum, Gröna Lund Tivoli, The Royal Palace, Nobel Museum, Royal Canal Tour gibi ücretsiz yararlanabileceğiniz bir çok seçeneği size kart ile verilen  broşürde görebiliyorsunuz.

Stockholm Ulaşım Rehberi notlarımızı burada sonlandırırken; düzeni, güzelliği ve şıklığı ile sizi büyüleyecek bu tarih kokan bu şehirde nefis anılar biriktirmenizi diliyoruz 🙂

Seyahat Özgürlüğünüz Bir Adım Ötede! Almak İçin TIKLAYIN!

Umarız “Stockhom Ulaşım”  yazımız sizlere yardımcı olabilmiştir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

 

One Comment

 • Metin DİRİM dedi ki:

  Merhaba,
  güzel fotoğraflarla süslenmiş aydınlatıcı bir yazı.
  Ağustos 2018’de eşimle gitmeyi düşünüyoruz ve planlamaya çalışıyorum.
  Bilgiler için teşekkür ederim.
  İyi günler.

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.