Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Stockholm Yeme İçme Rehberi

PAYLAŞ
Home » Avrupa » İsveç » Stockholm Yeme İçme Rehberi

Stockholm Yeme İçme Rehberi

Stockholm’de ne yenir? Stockholm Yeme İçme Rehberi: 

Öncelikle şunu belirtelim ki, alışık olduğumuz diğer Avrupa şehirlerine göre Stockholm biraz pahalı bir şehir ancak tabii ki bu aç kalacağınız anlamına gelmiyor! 🙂

Bu arada, Stockholm gezi rehberi tüm detaylarıyla aşağıdaki yazımızda…

Rahat bir nefes alın. Sizin için az da olsa bir fiyat araştırması da yaptık ve Stockholm’de ne yenir ne içilir araştırdık 🙂

Özetle, Stockholm yeme içme rehberi kapsamında ortalama fiyatlarını aldığımız zaman;

Restaurant/cafe’de bira: 35-70 kron,

Kahve: 25-50 kron,

İsveç köfte 150-200 kron,

Mc Donald’s da menü 75-90 Kron (7-9 Euro).

Şıklığıyla Göz Kamaştıran Stockholm Full Gezi Rehberi!..

Amsterdam Gezi Tüyoları İçin Tıklayın!..

Beef, steak tarzı şeyler için çok sayıda iyi yerler var. T Centralen’e (Merkez metrosu) çok yakın olan Barbeque Steakhouse ve Fridays Cafe ‘yi tercih edebilirsiniz.

McDonald’s ve Burger King de çok yaygın ve bir iki menü hariç tüm ürünler dana etinden. Fiyatlar Stockholm ortalamasına göre çok uygun.

Stockholm, kahveleri ile dünyaca meşhur. Starbucks ‘ın aksine Stockholm‘de çok yaygın olan Espresso House’u deneyebilirsiniz, oldukça güzel.

Gamla Stan bölgesinde bulunan Nobel Museum‘ un hemen yanında Chokladkoppen isimli cafe’de dünyanın en lezzetli sıcak çikolatasından içmenizi tavsiye ederiz.

Stockholm Ulaşım ve Yeme İçme Rehberi

ÖNEMLİ NOT ! Ülkede içki devlet tekelinde ve sadece System Bolaget denilen yerlerden yüksek vergiler ödenerek alınabiliyor. Sebebi ise sorumsuz alkol tüketimini engellemek ve alkol tüketiminin önüne geçmek…

Kısa kısa Stockholm tüyoları:

  • Gamla Stan bölgesi içerisindeki her nokta ayrı bir şaşkınlık veriyor. Bir çok hediyelik eşya dükkanı ile sanat ve tarih kokan sokaklarda kaybolun. Her köşebaşını döndüğünüzde başka bir güzellik karşınıza çıkıyor. Keşfettiğiniz sokaklar arasında bir bir ilerleyip pek çok müze ve cafe’yi bu sokaklarda keşfedin.

Stockholm'de ne yenir

  • Stockholm  metro durakları bir çok sanatçı tarafından düzenlenmiş ve boyanmış. Bu sanat eseri renkli metro duraklarını görmeden dönmemelisiniz.
  • Stockholm’de yeme içme mekanları arasında yürümenizi öneririz. Ancak kolayca bir çok ulaşım alternatifi de bulabilirsiniz.

Stockholm Ulaşım Rehberi İçin Tıklayın!

  • Stockholm’de alışveriş meraklıları! Normalm bölgesi tam size göre. Ayrıca sadece alışveriş için değil, yeni şehrin tarih ve doğal güzelliklerini görmek için de yine Norrmalm’de gezmenizi öneririz.
  • Fotoğrafçılık meraklıları Fotografiska’yı ziyaret etmeden dönememeliler 🙂
  • Stockholm bot turuna mutlaka zaman ayırın ki,  içinde kaybolmaktan mutlu olduğunuz bu şehri bir de denizden görme fırsatınız olsun.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi!

Stockholm Yeme İçme Rehberi notlarımızı burada sonlandırırken; bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, düzeni, güzelliği ve şıklığı ile sizi büyüleyecek bu tarih kokan bu şehirde nefis anılar biriktirmenizi dileriz 🙂

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Aşk Şehri “Roma”nın En Güncel Gezi Rehberi İçin Tıklayın!..

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Seyahat Özgürlüğünüz Bir Adım Ötede! Almak İçin TIKLAYIN!

Yol Aşkı Team

4 Yorum

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.