Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Red Light District Hakkında Her Şey!

PAYLAŞ
Home » Avrupa » Hollanda » Red Light District Hakkında Her Şey!

RED LIGHT DISTRICT KADINLARI ( KIRMIZI FENER SOKAĞI )

Red Light District Kadınları

Red Light District, yani Kırmızı Fener Sokağı, kırmızı ışıklı odalarda kadınların fahişelik mesleğini yaptıkları bir bölge. Bildiğiniz üzere Hollanda’da fahişelik, kurallara uygun hareket edip mesleğinizi izin verilen bölgelerde icra edildiği sürece legal bir meslek olarak kabul ediliyor.

Kırmızı Fener Sokağı

Amsterdam’da Uyuşturucu ve Kadınlar

Buraya geçmeden evvel, Amsterdam gezilecek yerleri görmeniz için cebinizde tasarruf sağlayacak olan Amsterdam Kart Avantajları hakkındaki şu yazımız da çok faydalı olacaktır.

Neden Amsterdam Kart Almalısınız?

Bunun ile ilgili bazı önemli ipuçları var tabii ki. Bilmeyen dostlar için şuraya not edelim:

Öncelikle uyuşturucu ve alkol zararlıdır ve kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu bölgeye gidip gözlemlerinde yabancılık çekmek istemeyenler için ise aşağıdaki durumlar hakkında bilgi vermekte fayda var.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi

Amsterdam’da Seks ve Fahişelik

Amsterdam’da fahişelik legal olmasına rağmen, kesinlikle vitrinlerin içindeki kadınların fotoğrafını çekmeyin. Çünkü bu yasak. Çekenleri görürlerse bulundukları yerden çıkıp tartışabilirler. Doğal olarak, fotoğraflarının yayınlanma riskini almak istemiyorlar.

Red Light District

Red Light District diğer adıyla Kırmızı Fener Sokağı‘nın bulunduğu bölge De Wallen.

De Wallen Amsterdam’a özgü işlerin döndüğü yer diyebiliriz.

Amsterdam Red Light District – Kırmızı Fener Sokağı – Kırmızı Odalar:

Red Light’taki her kırmızı ışık yanan odada kadın var gözüyle bakmayın. Zira onlardan bazıları transseksüel. Odalar yaklaşık 3-5 metrekare. Bazıları çift katlı. Sokaklar kamera ile izleniyor ve herhangi bir olayda odada bulunan butona basan kadınlar, olayı polise haber vermiş oluyorlar.

AMSTERDAM ÇILGIN KİNG’S DAY FESTİVALİ NEDİR? NE ZAMAN ve NASIL KUTLANIR?

Amsterdam’da Uyuşturucu

Amsterdam’da sokakta uyuşturucu satan genellikle zenci bazı tipler olabilir. Yakınınızdan geçerken size “coco” veya benzeri şeyler söyleyebilirler. Onlara aldırış etmeden yürümeye devam edin ve muhatap olmayın.

Çünkü çoğu zaman turistler bu zararlı maddelerin farkında olmadan bu tip maddeleri temin ederek hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Amsterdam Smart Shop’larda satılan ürünler zaten belli ve dükkan yetkilisinden bilgi alabiliyorsunuz ancak bazı sokak satıcılarından alınan maddeler korkunç derecede ölümcül olabilir. Lütfen kendinizi her türlü zararlı maddeden sakının.

Amsterdam’da Kadınlar ve Seks Show’lar

Red Light District Kadınları

Amsterdam’da seks show’lar çok çeşitli. Özellikle “ Casa Rosso ” canlı tiyatrosu turistlerin çok fazla rağbet ettiği bir seks show. Sanılanın aksine, kapıdaki kuyruğun yarısından fazlasın kadın…

Eğer mideniz kaldırmıyorsa veya seks turizmi etik değerlerinizle hiçbir şekilde bağdaşmıyorsa gitmeyin. Çünkü “Casa Rosso” bir Live Sex Show  etkinliği.  Akşam 7’den gece 3’e kadar açık. 1 kişi, 2 içki dahil, 50 Euro. Hemen yanında 2 Euro atıp 1,5 dakika izleyeceğiniz başka seks show’lar da mevcut.

Red Light District Kadınlar

Red Light District Kadınları Hangi Bölgede?

Red Light District sırlarından önce, Türkçe’siyle, “Kırmızı Fener Sokağı” , De Wallen bölgesinde, Amsterdam ’da bulunan ve bu işlere ayrılmış, bu nedenle namı alıp yürümüş olan bir alan.

Bu şekilde tanıtıldığında negatif gibi gelse de, aslında civarında Amsterdam ’ın en eski kiliselerinden Oude Kerk ’in ve coffee shop ların bulunduğu son derece turistik ve güvenli bir bölge.

Centraal Station ‘a yürüme mesafesinde ve şehrin tam ortasında.

Red Light District Kadınlar

Öyle ki, insanlar aileleriyle bile gelip dolaşarak, camların içinde kendilerini sergilemekte olan bayanları inceliyorlar ve sırf yollarının üstü olduğundan bazen kafalarını bile kaldırmadan geçip gidebiliyorlar.

Yalnız şunu not edelim: Amsterdam De Wallen bölgesinde elinizde alkolle dolaşmanız yasak. Polis görürse sizi uyarıyor. Direnmeden şişenizi yavaşça yere bırakın ?

Amsterdam Gezisinin Bilinmeyenleri İçin Tıklayın!

Sokaklarda turistik Bull Dog Coffee Shop‘lar mevcut. İçeride sigara içmek yasak olsa da malum tütünler servis ediliyor. Çeşitleri çok. Tane fiyatları da 4 Euro’dan başlayıp 10 Euro’ya kadar çıkabiliyor.

Sokak satıcıları ve benzeri tipler size yaklaşıp konuşmaya çalışarak birşeyler satmak isterse tabii ki ilgilenmeden yürümeye devam edin. Zira bu satıcılardan alınan her ne olursa olsun, çok tehlikeli boyutlara varıp sonucu ölüme kadar gidebiliyor. Özel zamanlarda Amsterdam‘a gelenler, bununla ilgili uyarıları ve afişleri her yerde görebilir. Aman dikkat diyelim…

Red Light District içinde birçok pub ve fast food mekanı da mevcut. Genelde turistik olan bu bölgede insanlar yemeklerini yiyip içkilerini içerek Red Light ‘ın büyülü havasına kendilerini bırakıyorlar.

Yürüyüş esnasında kanal kenarlarında herhangi bir koruyucu vs olmadığı için, her ihtimale karşı dikkatli olmanızı öneririz. Zira yılda 15 kişi buraya düşerek hayatını kaybediyor…

Utrecht’in Red Light’ı Yok mu? Tabii ki Var! Buyrun!..

Belirttiğimiz gibi, fahişelik burada legal ve Hollanda Hükümeti, yasa gereği buradan vergi de topluyor.

İstatistiklere göre, yaklaşık 25.000 hayat kadını Hollanda sınırları içinde yaşıyor ve bunların birçoğu göçmen veya illegal/izinsiz oturum ile hayatını sürdürüyor.

Amsterdam Gece Hayatı ve Red Light District’te bilmeniz gerekenlerin devamı için Tıklayın!

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Umarız Red Light District Kadınları (Kırmızı Fener Sokağı Kadınlar) yazımız sizlere yardımcı olabilmiştir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz ?

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

Seyahat Özgürlüğünüz Bir Adım Ötede! Almak İçin TIKLAYIN!

 

 

 

9 Yorum

  • Didar (_kimse_kim_) dedi ki:

    Vay be faydalı oldu.. Fotoğraf yasağı ve alkol konusu özellikle.. Ben kesin karakolluk olurmuşum mesela yazıyı okumadan gitseymisim ?

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.