Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Amsterdam Konaklama Rehberi

PAYLAŞ
Home » Avrupa » Hollanda » Amsterdam » Amsterdam Konaklama Rehberi

A) Amsterdam Konaklama İçin Püf Noktalar

1) Amsterdam Konaklama İçin En Ucuz Yöntemler

Amsterdam Konaklama

Amsterdam konaklama şimdilerde daha da bir zorlaştı. Malum Euro’nun seviyesiyle maaş artışlarımız bir değil 🙂 Tüm gezilerimizdeki konaklamalardan ve bunu uygun fiyata getirmeye çalışan bizlerin çekmediği şey kalmadı!

Binlerce araştırma yaptık ve alternatifler yaratıp durduk. Hala da devam ediyoruz. Ucuza konaklamak ve kazıklanmamak için en etkili yöntemler nelerdir? Yılların bize öğrettiği şekilde dile getirmeye çalışalım!

Amsterdam’da konaklama için en temiz yol, Amsterdam’da yaşayan eşinizin dostunuzun evidir. 🙂 Varsa öncelikle bu imkanınızı kullanın. Konaklama bu şehirde nispeten pahalı çünkü…

2) Amsterdam’da Konaklama Tüyoları

Ne kadar etik olup olmadığına siz karar verin; ancak Euro artışı ve pahalılıktan şikayetçiyseniz, yapmanız gereken ve aşısı tutmuş bir yöntemi sizlerle paylaşalım!..

Amsterdam konaklama

3) Booking.com “Pazarlık Gücü”

Amsterdam’da konaklamanın pahalı olduğunu herkes bilir. Hele hele bir festival veya başka özel bir güne denk geldiyseniz kara kara düşündürür adamı…

Biz de “sinekten nasıl yağ çıkarırız da biraz para save ederiz” dediğimiz için booking.com “pazarlık gücü“müzü kullanabiliriz.

Zira bu bir “pazarlık gücü” adı altında otellerle anlaşma yöntemi!..

Nasıl mı? Hemen izah edelim…

Booking‘den “Free cancellation” opsiyonlu otelinizi ayarladıktan sonra vaktiniz ve enerjiniz varsa mutlaka otelle direkt temasa geçin ve mail’leşin.

Orada sizin ayırttığınız odayı ve ne kadar olduğunu görebilecekleri için, lafı fazla uzatmadan direkt olarak otele booking‘den rezervasyon yaptığınızı; rezervasyonu iptal edip otelden direkt odayı alırsanız indirim istediğinizi söyleyin.

Hatta eğer odada kahvaltınız yoksa sabah kahvaltınızı da dahil ettirin. Tecrübeler gösteriyor ki yaklaşık 5 ila 10% arası bir indirim onayı ile kahvaltınız sizi bekliyor olacak. Karşılığında booking‘den yaptığınız rezervasyonu iptal edeceksiniz.

Roma Gezi Rehberi ve En Güncel Şehir Tüyoları

Zira oteller, Amsterdam’da konaklama için kullandığımız booking‘den, yüksek komisyonları olduğu için çok şikayetçi. Yalan söylemeyeyim; bazen ben de müşteri olarak karşımda muhattap bulamadığım zamanlarda çok şikayet ettim…

Defalarca yazışıp çizişmeme rağmen çözüm bulamadılar ve mağduriyetlerim sürdü. Neyse bu tatsız konular her zaman olacak değil ya? 🙂 Biz tüyolara devam edelim…

Bütçenize göre otel veya Hostel seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Bunun dışında Amsterdam’da konaklama için tabii ki Air Bnb diyoruz. Daha avantajlı fiyatlar sunuyor çünkü…

Amsterdam konaklama

4) Air Bnb ile ilgili ÇOK ÖNEMLİ 3 uyarı:

a) Ev Sahibi

1.si, Son dakika da olsa ev sahibi evi kiralamaktan vazgeçebiliyor. Bu durum sizi kontrpiyede bırakabilir. Bu sebeple kendinizi sağlama almak için “Free cancellation” opsiyonlu bir yer tutun Booking‘den. Adam iptal ederse de booking ile otelinize gidersiniz misler gibi…

b) Yorumlar

2.si, Kiralama yapmadan evvel o kişiyle ilgili kısımdaki tüm yorumları mutlaka okuyun! Çünkü o bölümde, daha önce böyle bir iptali yapıp milleti mağdur etmiş mi etmemiş mi yazıyor üye yorumlarında…

c) Risk Almayın!

3.sü ise Air Bnb vasıtasıyla ulaştığınız ev sahibiyle sakın ola komisyon ödemem ve daha ucuz olur kaygısıyla, özel mail veya sosyal medya kanalı ile görüşüp anlaşmayın! Zira bu tip dolandırıcılıklar az da olsa var. Bu durumda aracı kurum Air Bnb garantörlüğü devreden çıkıyor.

Ayrıca sistem tarafından yazışmalarınız yakalanıyor ve üyelikleriniz iptal edilerek bir daha kiralama yapamıyor duruma geliyorsunuz.

Amsterdam Gece Hayatı Sırları 

5) Amsterdam Konaklama – Dolandırıcılık Hikayesi – DİKKAT!

Sizi uyarmamız gereken konu kısaca şöyle: Konaklama yapmak için Air Bnb’den temas kurduğunuz ev sahibi, Air Bnb‘ye komisyon ödememek kisvesiyle sizinle başka online platformlarda sizinle yazışmak istediğini söyleyerek Air Bnb’yi aradan çıkarmak istiyor.

Bunu önlemek için Air Bnb sistemi, bazı sözcüklerden tabii ki bu talebi yakalıyor ancak yine de bunu aşmak için başka şekillerde sizinle temasa geçebiliyorlar.

Siz de buna uyarsanız, daha indirimli tutara düşen konaklama bedelini önceden şahsın hesabına yatırıyorsunuz. Ancak iş işten geçmiş oluyor.

Kişiyi ne kadar şikayet etseniz de artık böyle bir profili karşınızda bulamıyorsunuz. Ağlasanız da Air Bnb de size yardımcı olmuyor.

Bunlara dikkat edin…

Amsterdam gezisine gidecek dostlar, aşağıdaki tüyoları okumayı da ihmal etmesinler.

Amsterdam Gezi Tüyoları İçin Tıklayın!..

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir:

Keyifli seyahatler.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

2 Yorum

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.