Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Utrecht Gece Hayatı – Utrecht Barları – Utrecht Eğlence Merkezleri

PAYLAŞ
Home » Avrupa » Hollanda » Utrecht » Utrecht Gece Hayatı – Utrecht Barları – Utrecht Eğlence Merkezleri

Utrecht Gece Hayatı Nasıldır?

Utrecht Gece Hayatı sırlarını anlatmaya başlamadan evvel, gece hayatı denince akla gelen en çılgın gece hayatına sahip şehirlerden SicilyaBelgradMadrid , AmsterdamRoma ,  Ibiza ve Dubai gece hayatı yazılarımıza da mutlaka bir göz atın. ?tahmin edersiniz ki  yoğun öğrenci popülasyonundan dolayı yapılacak çok sayıda aktivite mevcut ve Utrecht Gece Hayatı ile sizleri büyülemeye hazır diyebiliriz.

Hollanda gezisine gelmeden evvel Schengen vizesine ihtiyaç duyacaksınız. Vizede sorun yaşamadan “uzun süreli vize alma yolları“nı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi

Utrecht‘te gece hayatı gece 12’den sonra renklenmektedir. Öncelikle gece dışarı çıkmadan bir yerlerde bir şeyler içmek isterseniz sizin için birkaç tavsiye.

Amsterdam Gezi Tüyoları İçin Tıklayın!

Oudegracht üzerinde yer alan Cafe Belgie geniş Belçika birası menüsüyle ve her gece sabah saat 4’e kadar açık olmasından dolayı sizin için iyi bir alternatif. Jansveld üzerindeki De Bastaard ise bir tiyatro bar olarak ve dinamizmi ile tavsiye edebileceğimiz bir bar.

Utrecht Gece Hayatı

Utrecht’te Nerede Eğlenilir ?

Tivoli vredenburg kompleksi :  Utrecht Centraal‘den merkeze yürürken, yeni ve modern mimarisiyle dikkat çeken, klasik müzikten jaza kadar geniş yelpazede müzik konserlerine ve partilere ev sahipliği yapan bir komplekstir.

Tivoli de Helling : Tivoli’nin bir başka kolu ise Tivoli de Helling. Tivoli de helling Helling caddesi üzerinde Utrech Centraal’e yürüyerek yaklaşık yarım saat uzaklıkta daha sevimli ve ufak bir gece klübü.

ACU  :  Utrecht gece hayatında diğer ünlü yerlerden biri de Voorstraat üzerinde yer alan ve alternatif bir vegan restaurant ve aynı zamanda Cuma ve Cumartesi’leri değişik tarzda müziklerle eğlenebileceğiniz çok keyifli bir yer olan ACU.

Ekko  : Utrecht Gece Hayatı ‘nda başka bir durak ise Bemuurde Weerd caddesinde kanal kenarında bulunan Ekko isimli gece kulübü. Techno müzikten elektronik müziğe kadar farklı tarzlarda müzik ile dans edebileceğiniz güzel bir gece klübü.

utrecht gece hayatı

Derrick : Eğer ilginizi 80’ler ve 90’lara ait müzikler çekiyorsa Voorstraat üzerindeki Derrick isimli yer altında yer alan gece klübü tamamen sizin için.

Winkel van Sinkel : Latin dansları sevenler için ise Salsa geceleri mevcut ve bu gecelere müthiş dom kulesi manzarasıyla Winkel van Sinkel ev sahipliği yapmakta.

Ayrıca Winkel van Sinkel güzel bir restaurant. Salsa geceleri için Mariaplaats üzerinde bir çok bar arasında bulunan Stairway to Heaven güzel bir seçenek. Diğer zamanlarda ise bu iki mekanda gece eğlenmek mümkün.

“Utrecht’in Red Light District’i yok mu” diye merak edenler için yazalım. Tabii ki var…

Red Bridge ( Kırmızı Köprü ) adı verilen, kanal kenarındaki 40 botun içinde 140 hayat kadını hizmet veriyor.

Arabadan geçerken içeriyi görebiliyorsunuz. Bu bölge Utrecht‘in bu alandaki en popüler bölgesi

 Amsterdam Gece Hayatındaki Sırları Öğrenmek İçin Tıklayın!

Utrecht gece hayatı

Utrecht gece hayatı

 Utrecht Gezilecek Yerler Yazımızın Devamı…

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

 

One Comment

  • Fulya astepe dedi ki:

    Hollandada uttrect te kalmıştım çok güzel anlatmışsınız ?

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.