Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

Home » Seyahat İpuçları » Seyahat İçin Yeni Nesil 5 Sırt Çantası

Seyahat İçin Yeni Nesil 5 Sırt Çantası

PAYLAŞ
,
Seyahat İçin Yeni Nesil 5 Sırt Çantası

Seyahat Çantası – Sırt Çantası

Seyahat çantası – Sırt çantası denince akla yolculuk ve hızlı olmak akla geliyor.

Yola çıkarken güvenli, rahat ve pratik kullanımlı çantaların önemi büyük. Bunun farkında olan seyahat ürünleri pazarı, her yıl farklı ürünlerle karşımıza çıkıyor.

Seyahate çıkmadan önce en çok dikkat ettiğimiz konulardan biri valizimiz ve sırt çantamız olduğu için, haliyle gezginler için önemi de büyük oluyor.

Zira sırt çantasının ergonomik oluşundan tutun, insan sağlığına zarar vermesine kadar her şey artık ince elenip sık dokunuyor ve sonuç olarak piyasaya bu nefis ürünler çıkıyor.

İşte yeni nesil sırt çantaları!

Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Etmeli? BACKPACKER’lar buraya!

Backpacker’lık bir yaşam tarzı!

  • Sırt çantası dış materyalseyahat çantası

Seçeceğiniz sırt çantanızın materyali çok önemli. Mümkün olduğunca hafif ve kolay kesilmeyen, az su geçiren materyalden yapılan sırt çantalarını tercih etmenizde fayda var.

  • Sırt çantası Hacim

Öncelikle şu sorunun cevabı önemli ”Ne kadar süre seyahat ediyorsunuz?”  Şöyle bir sıralama yapacak olursak en azından sırt çantası seçiminiz için bir fikriniz olabilir.

1 – 3 gece seyahat planınız var ise : 35-50 litre, 3 -5 gece seyahat planınız varsa : 50-80 litre, 5 geceden fazla seyahat planınız var ise :  70 litre ve üzeri kapasiteli sırt çantaları önerilebilir.

Tabi bu önerimizde belki bir kaç gün kamp yapmayı planlayarak maceracı bir seyahat yapmak için yolculuğunuzu daha çok tren, otobüs ve yürüyüşle geçireceğinizi varsayıyoruz.

Interrail yapıyorsanız büyük bir sırt çantası tercih edebilirsiniz. ?

  • Sırt çantası Ölçüleri

Sırt çantanızın vücudunuza yani boyun ve sırt uzunluğunuza uygun olması çok önemli.

Burada dikkat etmeniz gereken bel ve kalçanıza dengeli oturan ve aynı zamanda omuzlarınızdan ve belinizden ayarlanabilen kemerlere sahip olan bir çanta seçimi yapmanızdır.

  • Sırt çantası Fonksiyonları

Farklı fonksiyonlara göre sırt çantaları olduğunu belirtmek isteriz. Bunlar; dağcılık, kış sporları , günlük kullanım, seyahat, yürüyüş gibi. Seçiminizi yaparken seyahatlerinizde Laptop, çadır, matara vs. gibi ekipmanları yanınıza alıyorsanız bunlar için ayrı bölmeleri olan çantaları tercih edebilirsiniz. Burada altını çizmek istediğimiz bir diger ayırt edici özellik ise erkek-bayan ayrımı  olan çantaların da bulunduğu.

  • Sırt çantası kullanım kolaylığı

Sırt çantanızı satın alırken kullanım kolaylıklarını kontrol etmeyi unutmayın.  Mutlaka deneyin ! Kolay sırtınızdan çıkarabiliyor musunuz?  Rahat hareket edebiliyor musunuz? Fermuarları ve gözleri kolay açılıp kapanabiliyor mu ?

  • Ve Son olarak Fiyat-Kalite dengesi

İçiniz rahat olsun her bütçeye uygun sırt çantası bulabilmek mümkün. Sık seyahat ediyorsanız  bütçenizi biraz zorlayıp bir şey bir kere alınır diyerek uzun süre kullanabileceğiniz dayanıklı bir çanta almakta fayda var. Eğer çok sık seyahat etmiyorsanız veya mevcut bütçenizi başka noktalara aktarmak istiyorsanız o zaman daha hesaplı bir çanta tercih edebilirsiniz.

Hem Vizesiz, Hem Ucuz, Hem Çılgın. İşte BELGRAD!

valiz seçimi

◊ Havaalanında  sizinle eşya paylaşmayı veya yanlarında bulunan gümrük fazlası bazı valizleri sizin adınıza kaydettirmek isteyenlerin teklifini kabul etmeyin. Bu valiz veya eşyaların içinde, Polis kontrolü esnasında yasa dışı madde veya yayınlara rastlandığında ciddi sonuçlara sebep olabilir.

◊ Seyahatlerinizde uçuşlarınız sırasında eşyaların taşıma kuralları farklı havayolu şirketine ve seyahat edilen ülkeye bağlı olarak değişebilmektedir. Valize seçimi yazımız sadece bir gösterge niteliğinde olduğunu belirtmek isteriz.  Havaalanında kontrol sırasında, gidilen ülkenin taşıma kurallarına uygun olmayan eşyalar valizinizden çıkartılabilir.

Kişisel çantanızda taşınabilir ve taşınması yasak eşyaların detaylı listesini, Sivil Havacılık Dairesi’nin web sitesinden bulabilirsiniz.

İşte bu konuda derlediğimiz ve tüm püf noktalarını içeren yazımız…

Valiz ve Sırt Çantası Seçiminiz Nasıl Olmalı?

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

Sırt Çantası Çeşitleri – Sırt Çantası Modelleri – Seyahat Çantası Modelleri

5 Yorum

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.