Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Belgrad Gezi Rehberi

PAYLAŞ
Home » Avrupa » Sırbistan » Belgrad » Belgrad Gezi Rehberi

Belgrad Gezi Rehberi – Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad Gezi Rehberi 

Yol Aşkı Takipçilerinin Ücretsiz Kullanabildiği                   Seyahat Asistans Hizmetleri için TIKLAYIN!

1. Belgrad Gezi Rehberi – Belgrad Gezilecek Yerler

Dünyanın sayılı eğlencesi bol, ucuz ve rahat şehirlerinden birine buyrun! 🙂

Belgrad Gezi Rehberi kısmında, Belgrad’ın en popüler mekanlarını, Belgrad Gece Hayatı ve çılgınlıklarını, en ucuz Belgrad yeme-içme noktaları ile Belgrad’da Ulaşım alternatifleri konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Ne Amsterdam, ne Londra, ne Roma ne de başka bir yer dostlar… Eğlencenin tartışmasız tek adresi Belgrad

Ama onlar da aşağı kalır değil 😉 Bu yüzden mutlaka bu yazılarımıza da göz atın. Gece hayatı denince, en çılgın gece hayatına sahip şehirlerden olan Amsterdam , DubaiMadrid Utrecht , Roma ,  Ibiza ve Sicilya gece hayatı yazılarımıza da mutlaka bir göz atın ?

Kısa sürede organize olarak gidebileceğiniz ve vizesiz bir rota olma özelliği taşıyan Belgrad, yakın tarihindeki gelişmelerin bizlerde bıraktığı iz ve baş döndüren gece hayatı ile sadece bir haftasonu için bile yaşamı renklendirmeye aday bir şehir.

Belgrad Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri. Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer alıyor. 1,6 milyondan fazla nüfusuyla Güneydoğu Avrupa’nın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beograd, yani Beyaz Şehir anlamına geliyor.

Belgrad gezi rehberi

Orta Çağ süresince Bizans İmparatorluğu, Franklar, Birinci Bulgar Devleti, Macaristan Krallığı ve Sırp  egemenliğine giren şehir, 1521’de Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyetine girmiş ve devletin Avrupa’daki topraklarına kıyasla tüm Avrupa’nın en büyük kentlerinden biri olmuş.

Kentin büyük bölümü Avusturya-Osmanlı savaşlarında zarar görmüş ve bir müddet sonra hâkimiyeti Habsburg Monarşisi’ne geçmiş. Kentin Sırbistan’ın başkenti unvanını tekrar kazanması Sırp İsyanları sonucunda 1841’de gerçekleşse de şehrin kuzeyi Habsburg Monarşisi’nde kalmış ve 1918’de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dağılana kadar kent 2 parça hâlinde varlığını sürdürmüş.

1918’de Yugoslavya’nın başkenti ilan edilmiş ve 2006’da ülke tamamen dağılana kadar da bu durumunu sürdürmüş.

2. Belgrad Turu – Belgrad Gezilecek Yerler

Belgrad Gezi Rehberi – Gelelim Belgrad gezi rehberi olacak Belgrad turumuzun detaylarına…

Belgrad’da geçireceğiniz süre zarfında neler yapabileceğinize… Bol bol yürüyeceğiniz için ayağınıza rahat ayakkabı tercih etmenizi öneririm. Ayrıca kışın gidecek dostlar, kalın mont, bere ve atkılarını unutmasınlar. Zira kuru ve soğuk bir havası var.

Yazın gideceklere herhangi bir notum yok. Bolca şehrin ve özellikle nehir kenarındaki mekanların tadını çıkarsınlar… 🙂

Roma Gezi Rehberi ve En Güncel Şehir İpuçları

a. Kalemegdan (Kale Meydan) – Belgrad Kalesi ve Parkı

Türkçe adı ile Kalemeydan Belgrad’da ilk görülmesi gereken yerlerden biri. İçinde Belgrad Kalesi ve muhteşem güzellikte bir parkı barındıran Kale Meydan, sadece gezginlerin değil; Belgrad halkının da uğrak yeri ve her zaman hareketli.

Kalenin giriş kısmındaki manzara noktası fotoğraf çekmek isteyenler için en ideal yerlerden biri. Osmanlı tarihinden izler taşıyan Kale Meydan keyifle yarım gün geçirebileceğiniz bir fırsat sunacak.

Belgrad Gezi Rehberi

b. Aziz Sava Katedrali : (Hram)Belgrad Gezi Rehberi

Balkanlar’ın en büyük Ortodoks Kilisesi olan St.Sava, Belgrad’ın en görkemli ve ziyaret edilmesi gereken kilisesi.

Vračar platosunda, Osmanlı’daki Sinan Paşa tarafından 1595’te Sava’nın gömüldüğü düşünülen yere kurulmuş olan bu yapı, Belgrad şehir merkezinde yar alıyor.

Her ne kadar teknik anlamda katedral olmasa da büyüklüğü ve önemi sebebiyle sıklıkla katedral olarak anılıyor. Özgün Sırpça isminde tapınak (Hram) olarak anılıyor ve tapınak sözcüğü Ortodoks Kilisesinde “kilise” anlamında kullanılıyor.

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler 2017-2018

c. Belgrad Cumhuriyet Meydanı: (Republic Square)

Şehrin ana meydanı burası…

Halkın “At meydanı” olarak tabir ettiği ve Taksim Meydanı’nı andıran bir buluşma noktası. At heykelinin üzerindeki kişi Sırp Prensi III. Mihailo bir eliyle İstanbul’u işaret ediyor.

Zira kendisi Osmanlılar’ın Sırbistan’daki denetimine son veren kişi ve anısına bu heykel yaptırılmış.

Belgrad Gezi Rehberi

Bu noktada elinde şemsiyeli ve bahşiş usulü şehirde “Free walking tour” adıyla yarım gün sizi gezdirecek gençler bulunuyor. Mutlaka onlardan birini alın ve adambaşı 5-10 Euro vererek tüm şehri hızlıca gezin.

Aynı zamanda Tram 2’yi alarak tüm şehri görebileceğiniz bir tur atmayı da ihmal etmeyin.

Belgrad Gezi Rehberi d. Knez Mihailova Caddesi

Alışveriş mekanları, eğlence mekanları, cafe ve görkemli binları ile şehrin ana caddelerinden bir tanesi. Alışveriş yapmak isteyenler ve gezi rotalarına biraz mola vermek isteyenler için keyifli bir fırsat.

e. Skadarlija Caddesi

Belgrad Gezi Rehberi Skadarlija’nın özel bir yer olması, şehrin ilk kurulduğu senelerde, sanatla ilgilenen entelektüel kesiminin buraya gelip yerleşmesi ve bu bölgede çokça vakit geçirmesinden kaynaklanmış.

Arnavut kaldırımları ve meyhaneleriyle yerel ve tarihi bir cadde. Mekanlarda geleneksel Sırp müzik ve eğlenceleri çok çeşitli tatlardaki rakılarla (rakija) sunuluyor. Fiyatlar ülke genelinde çok uygun olduğu için dilediğinizi yiyip için derim.

Kale Meydan’a ve Skadarlija’ya çok yakın olduğundan, gezi rotanızda bu bölgeden de geçmenizi öneririz. İçinde keyfinize göre bir çok cafe ve restaurant bulacaksınız.

f. Strahinjića Bana Sokağı ( Silikon Vadisi )

Tarihte bu bölge, insanların süslenip kendini göstermek istediği bir sokak olduğu için bu isimle çağırılıyor.

Zira söylenene göre, savaş sonrası işsizlik çeken bayanlar, silikonlarla kendilerini takviye edip o dönemde para kazanmanın farklı yollarını bulmuş ve bu bölgede konuşlanmışlar.

Savaş sonrası insanların en şık halleriyle kendini göstermesi sonrası da bu isim ağızlara yerleşmiş. Cafeler, restoranlar, barlar, süslü ve güzel kızlar bu bölgenin müdavimi olmuş ancak günümüzde bu özelliğini yitirmiş.

Uçakla Seyahat Edecekler: Bu 8 Şeye Çok Dikkat Edin!

g. Nicola Tesla Müzesi

Sırp asıllı Nikola Tesla müzesini ziyaret etmeden dönmeyin. 2006 yapımı Prestij’de Tesla’nın icraatlarını gördüyseniz burası daha da ilgi çekici hale gelecektir. İçeride kullandığı cihazlar tanıtılarak size bire bir yaptırılacak deneyler ve deneyimler yaşıyor olacaksınız.

Belgrad’a gidecek dostlar için, Cumartesi müzede yetkililer olmadığını söylemeliyim. Buna göre ziyaret durumunuzu ayarlayabilirsiniz.

Belgrad Gezi Rehberi

Nicola Tesla Müzesi – Tesla kıyafetleri

h. Narodni Muzej (Ulusal Müze)

Ulusal Müze olan Narodni, Belgrad’ın en önemli müzesi olarak biliniyor.

i. Istorijski Muzej Srbije (Sırbistan Tarihi Müzesi):

Tarihsel sıra ile Sırp ayaklanmalarının örnekleri görülebilen, eski bir prensin evinin dönüştürülmesiyle oluşmuş saray.

j. Zemun Bölgesi:

Modern Belgrad’ın merkezi diyebiliriz. Lamartine Anıtı, Üniversite, Kiliseler ve park bölgenin görülmesi gereken yerleri.

k. Ada Ciganlija:

Hareketli ve dinamik bir ada; sosyal aktiviteleri, su ve spor etkinlikleri ve Belgrad geceleri.  İsterseniz bisiklet de kiralayabilirsiniz.

l. Stari Dvor (Eski Saray):

En görkemli yapılardan biri diyebilirim. Diğer yapılara oranla biraz daha yeni ve modern olduğunu söyleyebilirim.

m. Novi Dvor (Yeni Saray):

Bahçeleri görmek için ve eğer vaktiniz de varsa rotaya dahil edilebilir.

n. Terazije Meydanı

HOTEL MOSKVA, şehrin simgelerinden birisi. Lobisinde kahve içmek için uğrayın. Bu otel bugüne kadar bir çok ünlü ismi de ağırlamış olmakla tarihe geçmiş.

Budapeşte’ye Niçin Gitmelisiniz?

3. Belgrad Yeme İçme

Belgrad Gezi Rehberi Belgrad’ın en güzel cafe ve restaurant’larının bulunduğu en kaliteli ve sevimli bölgesi Skadarlija‘dır. (Skadarliya okunuyor). “Belgrad’da yeme içme”nin kalbinin attığı yer diyebilirim.

Her ne kadar yukarıda yazdığımız Knez Mihailova Caddesi üzerinde bir çok cafe ve restaurant’lar bulunsa da, oralar çok turistik olduğu için pek tavsiye etmiyorum. Zira Belgrad yeme içme kültürü, Skadarlija‘da hayat buluyor.

Hiç şüphesiz favorimiz, cadde üzerinde bulunan “Dva Jelena”.

Dva Jelena, yerel lezzetler sunan ve akşamları canlı müzik eşliğinde nefis Sırp yemekleri menüsüyle hizmet veren nefis bir mekan. Buraya uğramadan Belgrad’dan ayrılmak olmaz.

Yalnız, Dva Jelena (Çift Geyik) Restaurant’ına gitmeden evvel mutlaka rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

Aksi halde buraya girişte sıra ve rezervasyon sebebiyle sıkıntı çekersiniz.

Biz gitmeden evvel www.dvajelena.rs adresinden ve 00381 011 723 4885 numaralı telefonundan rezervasyon yaptırmıştık ve oraya gittiğimizde isabetli bir hareket olduğunu anladık 🙂

Not: Yemek öncesi gelen enfes ekmeklerle karnınızı doyurmayın! 🙂

İşte size Belgrad’ın en pahalı restaurant’ının şaşırtıcı derecede ucuz ve güncel menü fiyatları 🙂

 • 1 TL = 35 Sırp Dinarı (2017)
 • 1 Euro= 125 Sırp Dinarı (2017)

Bunun yanında “gitmeden dönme” restaurant önerilerimizden biri de “Manufaktura“…

Otantik Balkan yemeklerinin en lezizlerini sunan Manufaktura, Kale Meydan‘ın çok yakınında.

İşletmecisi Saşa, nefis bir karakter ve eminim sizinle yakından ilgilenecektir. Gidince kendisiyle tanışın.

Facebook’ta adresi, telefonu ve menüsü dahil her şeyi mevcut. Buyrun buradan ulaşın…

4. Belgrad Gece Hayatı

Belgrad gece hayatı

Belgrad Gezi Rehberi nin son ve en eğlenceli bölümüne geldik…

Pek çok gezgine ve bize göre Avrupa’nın en iyi gece hayatı destinasyonlarından biri. Çoğu mekan haftanın her günü sabah 4 civarına kadar, hafta sonu ise 6’ya kadar açık.

Müzikleri sizi sabaha kadar mekanlarda tutuyor. Amsterdam’a Londra’ya tabiri caizse “10 basan” kulüpleri var.

Aynı zamanda hafta içi veya hafta sonu farketmeksizin her daim kalabalık mevcut. Kapıda bizdeki gibi genel olarak bir sorun çıkmıyor.

Gitmenizi önerdiğim mekanlar, Çorba, Tranzit, Stefan Braun, Plastic, Beton, Tilt, Brankow gibi kulüpler, oranın en ünlüleri… Splavovi, gündüz cafe, akşam ise çılgın partilere ev sahipliği yapıyor. Caz deneyimleri için ise Akademski’de Plato Bar, Santiceva’da Ptica ve Vrtlarska’da Hemingvej ‘i tavsiye ederiz.

5. Belgrad Festivalleri

Belgrad’daki Festivaller ve Partiler gerçekten çok çılgın!

Belgrad gece hayatının sizi ilgilendiren birçok olayı var. İçlerinde en önemlisi, her yıl Ağustos ayı ortasına yerleştirilen Belgrad Bira festivalidir.Ücretsiz giriş, bir sürü bira ve çok çok iyi müzik. Ucuz ve bol eğlence tam size göre!

Woodstock türden biri değilseniz ve kapalı partilere giriyorsanız, Belgrade Köpük Festivalini veya White Sensation Partisini ziyaret edebilirsiniz. Tabii ki, çok daha fazlası var. Eğer caz hayranıysanız, iyi bir caz festivaliniz de var. Belgrad’da ne ararsanız var! Eğer gerçek manada eğlence istiyorsanız düşünmeden Belgrad’a gidin!

Amsterdam Tüyoları İçin Tıklayın

Bu ve diğer tüm kulüplere ait güncel bilgi ve bilet organizasyonu için  http://belgradeatnight.com/ adresine mutlaka göz atın.

Belgrad gece hayatı

6. Belgrad Ulaşım – Belgrad’da Ulaşım Nasıldır?

a. A1 Numaralı Otobüs:

Belgrad Havaalanı ile şehir Merkezi arası gidip gelen otobüslerdir. A1 numaralı otobüsler ile Slavija Meydanı’na kadar gidebilirsiniz. En rahat ve en ucuz ulaşım şekli budur.

Havaalanından çıkar çıkmaz sol tarafa doğru baktığınızda hemen karşınıza gelen otobüs A1 olacak. Her 30 dakikada bir hareket ediyor. Fiyatı ise 300 Dinar. Bileti şoförden temin ediyorsunuz.

 b. Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belgrad havaalanına indikten sonra, şehir merkezine ulaşmak için taksi kullanmak isterseniz, ortalama 1500 ile 1800 Dinar ödersiniz. Eğer birkaç kişi gittiyseniz, otobüse vereceğiniz 300’er Dinar’ı birleştirip daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Taksiler 4 kişilik.

Belgrad’da taksiler turistleri görünce farklı tarifeden taksimetreyi açıyorlar. Çok dikkatli olun ve her taksiye binmeyin. Genelde güvenilir olup kazıklamayanlar “Pink Taxi“lerdir. Onları kullanın…

Her ne taksiye binerseniz binin, binmeden evvel gideceğiniz yeri ve fiyatını önceden sorun. Belgrad’da genelde her şey çok ucuz olduğu için taksi de sorun olmayacaktır. Ancak bile bile kazıklanmamak için siz yine de önleminizi alın…

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi!

7. Belgrad Konaklama – Belgrad’da Nerede Konaklama Yapılır?

Belgrad’da konaklama için bir çok alternatif buluyorsunuz. Önemli olan tek şey, Cumhuriyet Meydanı’na yakın bir yerde kalmanız olacaktır. Bu bölgede booking.com’dan baktığınızda, residence/ev tarzında da birçok yerle karşılaşıyorsunuz.

Belgrad’da konaklama için belli bir marka veya otel tavsiye etmek yerine, merkeze en yakın yeri öneriyorum. Neticede birçok yer zaten ucuz ve temiz. Sadece 2 veya 3 yıldızlı otellerin kalitesi biraz daha düşük olabiliyor. Onun yerine, ev/residence tarzında veya 4-5 yıldızlı yerleri tercih edin.

Belgrad’da konaklama yaparken en ideal ikinci bölge ise “Hram” denilen ve herkesçe bilinen Saint Sava Kilisesi bölgesidir. Ben gittiğimde genelde bu bölgede kalıyorum ve Cumhuriyet Meydanı’na 1 km yürüyerek gidiyorum. Bu bölge aynı zamanda Tesla Müzesi’ne de çok yakın. Karar sizin…

Umarız Belgrad Gezi Rehberi yazımız sizlere keyifli bir seyahat için yol gösterecektir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Bir sonraki gezimizde tekrar buluşmak üzere dostlar. Bol seyahatli günlere…

Yeni Seyahat Rotaları Belirlemek İçin Buraya Göz Atın!

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Seyahat Özgürlüğünüz Bir TIK Ötede!

Şu yazılarımıza da mutlaka göz atmayı unutmayın.

Bol seyahatli günlere…

Hakan Dursun

Yol Aşkı Team

 

 

 

BELGRAD GEZİLECEK YERLER – BELGRAD GEZİ REHBERİ

140 Yorum

 • Selin dedi ki:

  Belgrad’a gittiğiniz de gezilecek yerleri görmek için ‘Belgrad Rehberi’ adında Tükçe bir mobil uygulama var onu indirebilirsiniz. Çok yardımcı oldu bana.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Faydali eklemeler için teşekkürler 🙂

 • Burcu HIZ dedi ki:

  Merhabalar,

  Belgrad’a 3 kez gittim; son gidişimde yerel bir rehber ile bir kafede tanışma sansım oldu ve kendisinden Viminacium’u öğrendim. Bence farklı alternatifler arayanlar için kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Burada 1 milyon yaşında ki dünyadaki tek bozulmadan kalan mamut fosilini görebilme şansınız mevcut. Buzulçağından önce ki bir dönemde mamut ailesi otlanmak için bir mağaraya giriyor ve mağaranın balçık olan tabanına saplanıp orada ölüyorlar ve bu şekilde günümüze kadar korunmuş olarak ulaşabiliyorlar. Burası Belgrad’dan 2-3 saatlik bir araba mesafesinde..Yine aynı bölgede, henüz arkeolojik kazıların yapıldığı bir Roma şehrinide görmek mümkün..

 • Burcu Hiz dedi ki:

  Belgrad’a gidilmisken gorulmesi gereken yerlerden bir tanesi de Viminacium’dur. Dunyada bulunmus 1 milyon yasindaki mamut fosillerine ait bir magara. Mamut ailesi otlanmak icin magaraya giriyor, icerisi balcik oldugu icin balciga saplaniyorlar ve ardindan buzul cagi geciyor ve bu sekilde korunup gunumuze ulasiyor fosiller. Yaninda da bizdekiler gibi etkileyici olmasada halen arkeolojik kazilarin yapildigi bir Roma sehri var..

 • Gezgin / TheZoneTime dedi ki:

  Sırbistan, Belgrad kesinlikle harika bir rota özellikle de vizesiz seyahat etmek isteyenler için. Ben 2 kez gittim ve gezi yazınızı okuduğumda 3. Kez gitmek istediğimi farkettim.

 • burcu dedi ki:

  merhaba,

  para birimiyle ilgili bi bilgi verebilir misiniz? TL’yi dinara çevirebiliyor muyuz havaalanında? yoksa euro mu götürmek gerek?

 • Eylem dedi ki:

  Gayet yol gösterici doğru bi yazı olmuş. Ellerinize sağlık??

 • biranneninblogu dedi ki:

  Babanem Belgrad lı ama bize nasip olmadı görmek ilk fırsatta gidicem

 • Aysun dedi ki:

  Gitmiş kadar olmak dedikleri bu olmalı 🙂 Teşekkürler.

 • Z. dedi ki:

  Harika Bir paylaşım olmuş,hiç aklımda yokken aklıma soktunuz 🙂

 • Şifa Gürses dedi ki:

  Hem vizesiz hemde uygun fiyatlı süpersiniz sayenizde öğreniyoruz çok güzel anlatmış,tanıtmışsınız…

 • Ferhan dedi ki:

  Vizesiz gidilecek yerleri araştırırken ne iyi oldu bu yazı? Listemize ekledik bakalım, gitmek bizede kısmet olsun ??Emeğinize sağlık.

 • Eda Ergen Alev dedi ki:

  Kışın gidip yazını da merak etmem normal mi acaba??Her gittiğim yer için aynı duyguyu yaşamam peki????

 • Tam da vizesiz nereye gitsek derken! Harika berraklıkta anlatmışsınız… Emeğinize sağlık☺

 • Gulcotti dedi ki:

  Bu sonbaharda Belgrad’a gitmeyi düşünüyoruz. Şu zamana kadar okuduğum en detaylı Belgrad rehberi olmuş. Elinize sağlık:)

 • Beste Şafak dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler:)))

 • Bernadolcevita dedi ki:

  Belgrad çok keyifli bir şehir, özellikle nehir kenarinda dolaşmak oturmak çok hoş. Çok güzel anlatmişsiniz, sevgiler.

 • Esra dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş,teşekkürler.

 • Zehra Çağlar dedi ki:

  Atalarımızın fethetmek icin uğraştığı tarihi şehir. Niye bu kadar istenildiğini şimdi anlıyorum ve sayenizde Belgrada gitmek gibi yeni bir hayalim oldu.. Kaleminize sağlık?

 • Hande dedi ki:

  Mükemmel ?? Keyifle okudum ☺️

 • Onur Güvenç Geçim dedi ki:

  Super;)

 • ceren dedi ki:

  Yakin tarihte kiz istemeye gidecegiiiiz kismetse 🙂 yapilacaklar not alindi 🙂 kaleminize saglik

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Ekleme için teşekkürler 😉

 • Kerem Ali Yavuz dedi ki:

  Kalemegdandali hayvanat bahçesini öneririm

 • Vildan bakanoglu zengin dedi ki:

  Harika cok yararlı bir yazi olmus emeginize sağlık..

 • sevgi arslan dedi ki:

  en çok görmeyi istediğim şehirler arasındaydı nasılda detaylı ve yararlı bir post olmuş çok teşekkür ederiz kıymetli paylaşımlarınız için

 • @muge_es dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok gerçekçi bir yazı:)

 • Ö.Gizem dedi ki:

  Gerçekten faydalı bir paylaşım olmuş. Bilgiler için teşekkürler Yolaşkı. Bir fırsat yaratıp gitmek şart ☝

 • Nurtaç dedi ki:

  Merhaba,
  Ulaşım bilgileri çok faydalı oldu, teşekkürler. Airbnb’de de evler bulunuyor ve onlardan tercih edecektim, önerir misiniz? Ağustos veya Eylül ayında gidersek nasıl giyinmeli, serin midir? Bir de sanırım ülkeye Euro ile girilip sonra Dinar yapılıyor, öyle mi? Havaalanında yapılabilir mi? Döviz büroları varsa komisyon alıyorlar mı?
  Teşekkürler

 • Selin dedi ki:

  Merhabalar gezginler ✋??Bende bu yaz Balkanlar turu planlıyorum,çok güzel bir yazı olmuş,verdiğiniz bilgiler çok yararlı ??Tüm gezginlerin yolu açık olsun Ve tabiki yola çıkın ?

 • Seçil uslu dedi ki:

  Daha önce yurtdışı seyahat deneyimim hiç olmadı ama hep yapılacaklar listemde yer alan bir etkinlikti. İnstagramda sizi kesfettim ve bilinçli bir seyahate cikmadan önce mutlaka sitenizin incelenmesi gerektiğini düşündüm tabi arkadaşlarıma da mutlaka sitenizden bahsediyor olacağım. Paylasimlariniz için teşekkürler, yenilerini heyecanla bekliyor olacağım.

 • Leimoonn dedi ki:

  Bir çok yazınızı okudum, yurt dışı heyecanıma ışık tutuyorsunuz. Bu yaz da balkan turu düşünüyorum rota belirlemem de çok yararlı oluyorsunuz ellerinize sağlık. :))

 • Sevda Gürocak dedi ki:

  Belgradagiderken bu yazıdan ilham almıştım ve bir çok bilgiyi kullanmıştım. Harika bir rehber:)

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Eklemeler için teşekkürler 😉 Herkese keyifli seyahatler…

 • Tuğba V. Gürses dedi ki:

  Yeni dönmüş biri olarak her cümlesi doğru fakat eklemek istediğim şeyler var 1. Casino sevenlere Grand Casino tavsiyemdir. 2. Tek gününüzü kesinlikle Karlofça ve Novi Sad için ayırın.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Harika. Sizin adiniza sevindim 😉 Keyifli seyahatleriniz olsun

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂

 • Burak Yılmaz dedi ki:

  Harika bir yazı olmuş. Daha önce gitmiştim. Bu yaz tekrar gitmem gerek 🙂

 • Sıla Turan dedi ki:

  10 Haziran’da Belgrad’ta olucağız gitmeden sizi keşfetmemiz süper oldu tavsiyeler için teşekkürler =))

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Ne güzel 🙂 şimdiden iyi seyahatleriniz olsun

 • Çiğdem İpar dedi ki:

  Mart ayında Saraybosnayı gezince sırplara çok gıcık olmuştum belgrada gitmem diyordum ama gideceğim galiba 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Cok sevindim 😉 Sevgiler…

 • Elif Tekin dedi ki:

  Gerçekten çok güzel bir yer ve siz her yeri yazmışsınız bizede yol gösterdi Belgrad seyahatimiz sırasında. Kesinlikle gitmeyenlere Belgrad’ı şiddetle tavsiye ediyorum.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Size ve eşinize nice güzel seyahatler dilerim 😉 sevgiler

 • mustafa kulleş dedi ki:

  henüz yeşil pasaportumuz olmadığı için vizesiz turları tercih ediyoruz ancak onlar da destinasyon olarak oldukça uzak ve pahalı. bu yazı sanki eşim ve benim için yazılmış:)) ellerinize sağlık

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler. İyi tatiller 🙂

 • handan dedi ki:

  Çok gitmek istediğim bir yer.Güzel bir yazı olmuş.Yanımda bulunduracağım giderken.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Tilt club süper evet. Yılbaşına orada girmiştik. Dehşetti 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim 🙂 Sevgiler

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim 🙂 Belgrad sizi bekliyor 😉 Keyifli seyahatler şimdiden…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim. Çok iyi lokasyon. Bol seyahatler 🙂

 • Yelin Yıldırımlar dedi ki:

  Ben vizesiz gidilen ülkeleri tercih ediyorum ve Balkanlar favori rotalarımdan biri. Bu nedenle bu yazı benim için faydalı oldu. Teşekkür ederim.

 • Melike candemir dedi ki:

  Aklımda hiç Belgrad’ı görmek yoktu. Ama okuduktan sonra neden olmasın dedim. Görülmesi gereken yerlere eklenmiştir. Teşekkürler yolaşkı?

 • Eren dedi ki:

  Cok guzel bir yazi en kisa zamanda belgrad plani yapacagim elinize saglik?

 • Tahsin Göktepe dedi ki:

  Gece hayatı için gidenlere tilt club ı öneririm.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim. Keyifli seyahatleriniz olsun…

 • Ölüdeniz yamaç paraşütü dedi ki:

  Belgrad’a gitmeyi planlıyordum, yazınızı okuduktan sonra kesinleştirdim ve uçak biletimi aldım. Teşekkürler bu yazı için

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 iyi seyahatler

 • Salïh tavukçu dedi ki:

  Vizesiz olması en güzel olay. Şahane bir yazı olmuş elinize kolunuza sağlık ?

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Kesinlikle! 😉

 • Yol Aşkı dedi ki:

  İnşallah 🙂 Haydi alın biletinizi…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Evet. Vizesiz en güzel alternatiflerden… Şimdiden keyifli seyahatleriniz olsun.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler Buse… Umarım en kısa zamanda gidersiniz. Şimdiden keyifli seyahatler diliyorum.

 • Buse dedi ki:

  Keyifle okudum.. Eskiden çok dikkatimi çekmeyen ama şimdi Gidilmesi gereken yerlerden biri olarak listeye eklendi. Rehberliğe diyecek yok zaten..

 • İlknurhobby dedi ki:

  Özellikler vizesiz olması çok güzel hem tarih hem eğlence var inş gitmek bize de kısmet olur çok beğendim

 • Hilal dedi ki:

  gerçekten okurken keyif aldım orada olmak istedim inşallah bir görmekte nasip olur

 • Tulga Karagöz dedi ki:

  Balkanlar görülmesi gereken yerler ya

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Nefistir 😉

 • Eren hür yavuz dedi ki:

  Çok güzel şehir ☺

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Eğlencesi dünyada ilk 5’te diyebilirim 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Sevindim 🙂 Şimdiden iyi yolculuklar…

 • irem dedi ki:

  Belgrad bana hep tatsız gelmiştir nedense. Aşırı bir ön yargı var. Fakat eğlence anlayışını gördükten sonra ilgimi çekmedi değil =)

 • Nuran dedi ki:

  Yakin Zamanda gitmek istiyorum ben de. Rehber olacak yaziniz.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler. Keyifli seyahatleriniz olsun…

 • Zeki Yılmaz dedi ki:

  Çok yararlı ve güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Çok merci 🙂 Şimdiden güzel yolculuklar sizin olsun…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim. Bol seyahatler…

 • onur ozdemir dedi ki:

  Tesekkurler

 • Ezgi dedi ki:

  Seyahat deneyimleriniz oldukca keyifli. Bu sirin ulkede gidilecekler lisitesine eklendi.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Çok merci 🙂 Sevgiler, bol seyahatler.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim. Keyifli seyahatler… 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Beğendiğinize sevindim 🙂 Şimdiden nefis seyahatleriniz olsun…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim 🙂 Keyifli bol seyahatler dilerim.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  O halde durmayın buralarda 🙂 Biletler alınsın…

 • Sinem dedi ki:

  İlk fırsatta gidilesi rota.. yazı da muhteşem bir rehber olmuş! ??

 • Aslıhan dedi ki:

  Ne zaman kaçmak istesek, gitmek istediğimiz yerlerin başında geliyor Belgrad. Hem lezzetleri, hem ucuzluğu, hem de gece hayatı sebebiyle çok cezbedici. Şehirle ilgili merak edilen ne varsa çok güzel dile getirip, özetlenmiş… insan okuduktan sonra hadi haftasonu tekrar gidelim moduna geçmiyor değil?

 • yasemin dedi ki:

  çok yararlı bilgiler vermişsiniz elinize sağlık. Büyük bir zevkle okudum:)

 • aslı dedi ki:

  Yakın arkadaşlarımız gitmişti,hevesimiz çok ama çocuğumuz 2 yaşında bir cesaret gideriz sanırım:) Bu yazıyı cepte tutatım lazım olacak:) Kaleminize sağlık:)

 • Willdan dedi ki:

  Keşke Belgrad a gitmeden önce kesfetseydim sizi :)) dilinize, kaleminize sağlık. bir sonraki gezimde rehberim olacak ?

 • Yol Aşkı dedi ki:

  İnşallah Meryem Hanım. Allah’ın izniyle tüm güzellikleri görürsünüz dünya gözüyle de… Selamlar 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Novi Sad’ı çok duydum ama gitmek kısmet olmadı. Eminim o da nefistir 🙂 Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Bol seyahatleriniz olsun. Sevgiler.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Güzeldir 😉

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 İyi seyahatleriniz olsun.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Kesinlikle! 😉 En kısa sürede gitmeniz temennisiyle…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 Şimdiden iyi seyahatler…

 • Beyza Göktepe dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş. Gitmeden önce kesinlikle okunması gereken bir yazı. Gitmem gerektiğine bir kez daha karar verdim bu güzel yazınız sayesinde☺️

 • Hazal Turan dedi ki:

  Tam öğrencilere uygun bir yermiş burası megersem. Bilgilendirmeniz için teşekkürler ??

 • Tuğba Türker dedi ki:

  Çok yararlı bir yazı olmuş çok teşekkürler. Kesinlikle görülmesi gereken bir yer aklımızda yerini aldı sayenizde. Yazılarınızı severek takip etmeye devam edeceğim…

 • sıla dedi ki:

  çok güzel gözüküyo?

 • Tuba Kulahci dedi ki:

  Belgrad hakkındaki yazınız tam yerli yerinde olmuş , belgrad gerçekten gidilmesi gereken bir şehir. Yakınındaki Novi sad de çok güzeldi, ve bir çok başka şehri.. 6 haftalık sırbistan deneyimim sonucunda ordan çok mutlu ayrılmıştım..

 • MERYEM dedi ki:

  Hiç türkiye dışına çıkmadım. Rabbim güzel yerler görmeyi herkese nasip etsin ? Eşime kızıma bana da ?

 • Derya tokur dedi ki:

  Gidilesi güzel yerlerden biri bem gitmiştim ama bukadar ayrıntılı gezemedim elinize sağlık

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Merhaba

  Bungalow ne yazik ki bilmiyorum. Blog’da bahsettigim kalacak yerler ile ilgili onerilerimi dikkate alabilirsiniz.

  Sevgiler.

 • barbo dedi ki:

  merhaba bende haziran gibi gitmeyi düşünüyorum sizin tavsiye etçeğiniz bi yerde kalmak istiyorum ancak botlar dışında tuna nehri üzerinde bungolow veya otel ev bulamadım lütfen yardımcı olun:(

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Nefis seyahatleriniz olsun inşallah 🙂 Sevgiler.

 • Anıl ÇAKIÇ dedi ki:

  Yine çok güzel yine yollara şehirlere aşık eden bir yazı… Erkek arkadaşımla gideceğiz inşallah ve gitmeden önce bu yazınızı birkaç defa daha okuyacağım ? Teşekkürler

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler. Şimdiden keyifli seyahatler 🙂

 • Gül dedi ki:

  Harika bir yazı olmus ellerinize saglık.Mayıs ayında bu notlarla orada olacagim..

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Üzülmeyin, her şey zamanında ve kısmet olunca daha güzel 😉 Şimdiden nefis seyahatler diliyorum.

 • Merve dedi ki:

  Kuzenim geçen gün gittiğinde beni de çağırması ve gidememem, bu yazıyı okuyana kadar canımı böylesine acitmamisti 🙁 olsun, bir gün ben de gideceğim, cok güzel olmuş ellerinize sağlık.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Şeref duydum 😉 teşekkürler.

 • Yusufcan dedi ki:

  Yolaşkına ilk yorumum. Aslında sıkı takipçinizim. Sevgiler ?

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Ahaha 🙂 Çok sevindim. Şimdiden süper tatiller olsun.

 • Ebru dedi ki:

  İşte budur, bekarlığa veda destinasyonum sayenizde belli oldu??✌️

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim, her zaman 🙂 keyifli seyahatleriniz olsun.

 • selen ışık dedi ki:

  seçenek çok olunca insan karar vermekte zorlanıyor ama neyse ki bir çok yer hakkında giyim tarzımıza kadar tiyo veren sizler varsınız 🙂 teşekkürler herşey için

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Başlangıç için nefis bir tecrübe olur eminim 😉 Simdiden iyi seyahatler diliyorum.

 • Gülben Güvercin dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten. Okurken ve resimleri incelerken gitmiş kadar oldum desem yeri var. Bugün’e kadar hiç yurtdışına çıkmamış biri olarak ilk yurtdışı adımlarımı atmaya Belgrad’tan başlasam iyi olacak sanırım 🙂

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederiz. Belgrad gezi rehberi ile umarim nefis bir seyahat geçirirsiniz 🙂 Simdiden iyi yolculuklar olsun…

 • Mine Poge dedi ki:

  Elinize saglik, tamda Belgrada seyahat dusunurken herseyi yazmissiniz

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Güzel yorumlarınız için çok teşekkürler 🙂 Ne mutlu o zaman… Simdiden keyifli ve sağlıklı seyahatlere. Sevgiler, selamlar.

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkür ederiz. Şimdiden keyifli bir seyahat dileriz 🙂

 • Sevdam Akkuş dedi ki:

  Ellerinize, yüreğinize sağlık. Çoook güzel, yazınız gerçekten yol gösterici, aklımdaki tüm soruların cevabını, yazıyı okuyunca tek tek bulmak hakira…

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederim 🙂

 • Gülçin bayrak dedi ki:

  Guzel bir yazi olmuş .. merak ettigim herseyi buldum tesekkurler:)

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Şimdiden keyifli geziler ve bol şanslar olsun 😉

 • Gezgindeli dedi ki:

  Hakan 23 Martta kısmetse Belgrad da olacağım. Bu yazıda güzel oldu. Güzel tavsiyeler aldım. Ağva tatili içinde bekliyorum ???

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Rica ederiz 😉 En güzel seyahatler sizin olsun…

 • Can Arslan dedi ki:

  Belgrad tarih kokan havası,hareketli caddeleri, hiç durmayan gece hayatı ve ucuz uçak biletleri ile harika bir güzergah paylaşım için çok teşekkür ediyorummm YOL AŞKIIII :))

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Sağol Yonca 🙂 Nefis bir seyahat geçirin inşallah siz de 😉

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 Güzel seyahatleriniz olsun

 • Şeyma bora dedi ki:

  Tüm soruların cevaplarını veren bir yazı olmuş, harikaaaa

 • Yonca BEYAZ dedi ki:

  Tam bu yıl yurtdışında nereye gidelim derken… güzel bir yazı.Çünkü vizenin olmaması çok hüyük bir avantaj… sevdim bunu 🙂 ellerinize sağlık!

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Güzel yorumunuz için teşekkürler 🙂 Şimdiden nefis bir seyahat diliyorum. Sevgilerle…

 • Selin Bozok dedi ki:

  Ellerinize sağlık muhteşem bir yazı olmuş yine insanın aklındaki biçok soruya cevap veriyor yazılarınız en kısa sürede gitmek tek dileğim oldu çok teşekkürler ??

 • Selin dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok muhteşem bir yazı olmuş yine insanın aklındaki biçok soruya cevap veriyor yazılarınız en kısa zamanda gitmek istiyor insan çok teşekkürler ??

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Çok sevindim 🙂 Umarım çok keyif alacağınız bir tatil olur 🙂 Sevgiler…

 • Gökhan Yıldız dedi ki:

  Keyifle okudum. Çok güzel detaylar vermişsiniz hiç aklımda yokken böyle bi şehri aklıma soktunuz 🙂 Tez zamanda gitmek, gittikten sonra ayrıca teşekkür etmek ümidiyle..

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Belgrad nefistir! Hep çağırır insanı lanet yer :)) Tadını çıkarın…

 • Cemile şengül culha dedi ki:

  Sizin pesinizde yerimde duramaz oldum yol aşkım simdi belgrad. Olarak alev aldı 🙂

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.