Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Yurtdışında Ev Alana Oturma İzni Veren 12 Gözde Ülke

PAYLAŞ
Home » Seyahat Haberleri » Yurtdışında Ev Alana Oturma İzni Veren 12 Gözde Ülke

Yurtdışında Ev Alana Oturma İzni Veren 12 Ülke

Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke

Yol Aşkı Takipçilerinin Ücretsiz Kullanabildiği                   Seyahat Asistans Hizmetleri“ için TIKLAYIN!

Yurtdışında Ev Alana Oturma İzni Veren 12 Ülke Hangileri  haberiyle ile ilgili bugüne kadar birçok şey konuşuluyor dostlar. Bu ülkelerle ilgili araştırma yaptığımızda çok şaşırtıcı sonuçlara ulaşmak mümkün…

İşte sizin için derlediğimiz taze bilgiler…

Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke

Bildiğiniz gibi, tüm dünyada ekonomik olarak bir durağanlık yaşanıyor. Türkiye’de olduğu gibi, bu durum Avrupa’da da ekonomik olarak daralmaya sebep olmuş durumda. Aynı zamanda güncel politik sebepler ve bazı çekinceler sebebiyle başka bir ülkede hayatını sürdürmek isteyenler oldukça artmış durumda…

Tüm bunların ışığında insanlar, ister istemez hayatını yönlendirmek için farklı rotalara kayabiliyor.

Yeri gelmişken, ABD’de yaşamak veya çalışmak isteyen dostlara özel  “Green Card Sahibi Olmanın 7 Farklı Yolu adlı yazımız da ilgi çekecektir…

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi!

Buna çözüm arayan Avrupa Birliği, Euro bölgesinde yaşanan likidite sıkıntısını ve finansal krizi aşmak için kendi ülkelerinde ev alan kişilere bir takım teşvikler sağlıyor. Bunların en başında, kendi ülkelerinden konut edinecek yabancıların getireceği nakit düzeyinde artış sağlayarak ülke gelirine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Pasaport Kontrolünden Rahat Geçmek İçin Ne Yapmalısınız?

Son dönemde yaşanan ekonomik krizler sebebiyle, AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına konut alımı karşılığında oturma izni verilmesi uygun bulunmuş durumda. Bu gelişmeler, Türk vatandaşı olup yurtdışında ev almak ve yaşamak isteyenleri harekete geçireceğe benziyor.

Yurtdışında ev alana oturma izni veren 12 ülke

Coğrafi olarak Türkiye’ye en yakın, iklimi en uygun ve yaşanması ekonomik olarak en mümkün ülkeler hakkında bir sıralama yaptık ve kısaca bilgi verelim dedik.

Buna göre en cazip ülkeler arasında ilk sırada Letonya geliyor.

Letonya 

Letonya bir AB üyesi…  Yabancı yatırımcılar için de çok iştahlı olduğu, sunduğu oturum izni imkanlarından belli oluyor. Büyük şehirlerden alınacak evlerde en az 143.000 Euro, kırsal kesimden ise en az 71.500 Euro harcamak gerekiyor.

Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke

Letonya

Makedonya 

Makedonya, bu konuda en uygun alternatif yaratan ülkelerden… 40.000 Euro’luk gayrimenkul satın alan yabancılar bir yıllık oturma iznine sahip oluyorken; 400.000 Euro’luk yatırım yapan kişilere ise vatandaşlık hakkı veriliyor.

Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? Güncel! 

Ukrayna

Eğer ülkede bir şirket hesabı açıp 100.000 Dolar yatırdıysanız Ukrayna’da vizesiz giriş ve sınırsız oturum iznine sahip olabiliyorsunuz.

Yunanistan

Yunanistan en yakın alternatiflerden biri. Ekonomik buhranda olmalarına rağmen istedikleri tutar minimum 250.000 Euro. Bu veya daha üstü bir değerde konut sahibi olursanız size beş yıllık oturum izni sağlanıyor.

Ucuz, Yakın ve Vizesiz BELGRAD!

Dominik Cumhuriyeti

Tek başınıza gidecekseniz, vatandaşlık hakkı için 100.000 Dolar, eş ve çocuklarınızla ülkeye yerleşmek için 200.000 Dolar yatırım yapmanız gerekiyor.

İspanya

İspanya’da yürürlüğe giren yasaya göre, yabancı yatırımcıya oturum izni veriliyor. bunun karşılığında ise İspanya’da 160.000 değil, 500.000 Euro‘luk konut almak gerekiyor. Böylece ev alan yabancılar oturma izninin ve vizesiz seyahat hakkının sahibi oluyor. Ayrıca yılın yarısının İspanya’da geçirilmesi gerekiyor. Böylece 10 yıl ülkede kalanlar, 10 yıl sonra vatandaşlık hakkı da elde ediyor.

Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke

Amsterdam Gezi Rehberi Püf Noktaları

Uruguay

Gidenler bilir. Uruguay çok pahalı bir ülke… Buna rağmen en refah ülkelerden biri konumunda. Uruguay’da 1.200 Dolar aylık kazancı olanlar üç yıllık geçici oturum izni ve vatandaşlık alabiliyor.

Yurtdışında Yaşamak Neler Hissettirir? – VİDEO! 

Videoyu izleyen birçok kişide farklı düşünceler uyandıracağı kesin!..

Portekiz

Ekonomik olarak negatif etkilerin en çok hissedildiği ülkelerden Portekiz’de en az 500.000 Euro değerinde konut alırsanız vizesiz dolaşım hakkına sahip oluyorsunuz. Portekiz’e özel bir diğer uygulama da, en az 10 kişiye istihdam sağlayan işyeri sahiplerine oturum izni verilmesi…

Almanya

250.000 Euro yatırımla bir iş kurarak Alman vatandaşlarına istihdam sağlayan yabancılara önce oturum, sonra vatandaşlık hakkı veriliyor.

İrlanda

İrlanda’da 400.000 Euro  değerinde gayrimenkul alanlar oturma iznine sahip oluyor.

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler

Kanada

400.000 Dolar yatırım yapmak ve banka 800.000 Dolar’lık hesabınız karşılığında vatandaşlık hakkı elde ediyorsunuz.

Amerika Birleşik Devletleri 

ABD hükümetinin belirlediği bölgelerde 500.000 Dolar yatırım yapan veya 1 milyon Dolar sermayeli şirket kuranlara süresiz oturum hakkı veriliyor. Yatırımın 5. yılında ise vatandaşlığa geçme hakkı sunuluyor.

İmkanı olup başvuru yapacak dostlara bol şanslar…

Pasaportunuz Hakkında Hayat Kurtaran Bilgiler…

Umarız Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke yazımız size yol gösterebilmiştir. Aşağıya bırakacağınız yorumlar, daha sonraki okuyuculara yol göstereceği için önemli oluyor. Şimdiden teşekkür ederiz.

Son olarak Yazıya geçmeden evvel, Amerika vizesi almak isteyen dostlar aşağıdaki videodaki yol gösterici uyarılara dikkat etsin. Amerika vizesi başvuru öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Amerika vizesi için gereken evraklar ve Amerika vizesi başvurusu hakkında tüm detaylar burada…

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir:

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız!

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

 

 

Yurtdışında Ev Alana Oturma izni Veren 12 Ülke

53 Yorum

 • Esra dedi ki:

  Yunanistan dan ev alabilmeyi çok isterdim

 • Neslihan catalkaya dedi ki:

  Daha tr ev alamadık en ıyısı gezmeye devam ?

 • Melek Sev dedi ki:

  Faydali bir yazi olmus fakat fiyatlar ne öyle ?

 • Melis Ayan- rahattanne dedi ki:

  Yurtdışında ev alma fikri güzel ama 500.000€ çok değil miiii sizce de yaaa…ben o parayla ömür boyu tüm ülkeleri gezerim tek ülkeyle sınırlı kalmam daha iyi? Portekiz gel sen bi daha düşün 150.000€ da anlaşalım???

 • Nihan Taşkoparan dedi ki:

  Bazen her şeyi bırakıp kaçıp gitmek istiyorum hayaller kuruyorum işte o hayallere bir dayanak olmuş bu yazı?

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.