Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

İbiza Gezi Rehberi – Ibiza mı Mykonos mu?

PAYLAŞ
Home » Avrupa » İspanya » Ibiza » İbiza Gezi Rehberi – Ibiza mı Mykonos mu?

1) Ibiza Gezi Rehberi – Ibiza Gezilecek Yerler

A) Ibiza Gezi Rehberi – Ibiza Gezilecek Yerler

ibiza gezi rehberi ile ilgili aradığınız tüm pratik bilgileri burada bulabileceksiniz. Şimdiden keyifli okumalar 😉

1) Ibiza Gezilecek Yerler – Giriş

Ibıza’yı anlatmadan evvel, eğlence ve gece hayatı denince, en çılgın gece hayatına sahip şehirlerden olan Amsterdam BelgradMadrid Utrecht , DubaiRoma ve Sicilya gece hayatı yazılarımıza da mutlaka bir göz atın ?Halk arasında sıkça sorulan soru “Ibiza mu Mykonos mu?” ikileminden sizi kurtaracak yazıyı beğeninize sunuyorum…

Öncelikle “kimler gitmesin” kısmıyla başlamak istiyorum. 🙂

Tatilde huzur, sükunet ve dinginlik ihtiyacı olanlar kesinlikle gitmesin!

Ibiza, Mykonos ile denk bir ada olduğu için, ziyaretçilerine müzik, dans ve uykusuz geceleri vaadediyor. Mykonos kadar olmasa da, gece kulüpleri, beach kulüpleri ve eğlencesiyle dünyanın sayılı tatil beldelerinden… Bilindiği gibi, her iki ada zaman zaman birbiriyle kıyaslanıyor ve yarıştırılıyor.

Mykonos çok daha kompakt bir eğlence adası iken, Ibiza’da eğlence kısmı daha dağınık bir alana yayılmış. Ziyaretçi profili de birbirinden farklı diyebilirim.

Uzun Süreli Vize Almanın 6 İş Bitirici Yöntemi

 Mykonos’ta İtalyan ağırlıklı olmak üzere Güney Amerika ülkeleri dahil Avustralya’ya kadar uzanan bir turist profili varken, Ibiza’da İngiliz ağırlığı gözlemleyebilirsiniz. Ancak ortak noktası, deniz, güneş, dans ve eğlence oduğu için arzulanan ortam yakalanacaktır diyebilirim. 🙂

Öğlen saatlerinde sahilde güneşlenirken bir önceki geceden kalan yorgunluğunuzu atmak için fırsatınız olacak. Akşamüstü saatlerinde ise yükselen müziklerle ritme ayak uydurabilirsiniz.

Şimdi gelelim esas soruya… 

2) Ibiza mı Mykonos mu?

Siz ne dersiniz bilmem ama her iki adayı da deneyimlemiş biri olarak açık ara Mykonos diyorum!.. (Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlara bırakabilirseniz herkes faydalanır 🙂

Eğlencesi, konaklama alternatifleri, ulaşımı, sahilleri, denizi ve tabii ki gece hayatı kriterlerini baz aldığınızda Mykonos fark atıyor. O yüzden, eğer görmediyseniz ve ikilem yaşıyorsanız Mykonos’a biletinizi şimdiden alın.

Nedenlerini ise çok kısa süre içinde burada yazacağım Mykonos yazımda bulabileceksiniz. 😉

Niçin ROMA’ya Gitmelisiniz?

Ibiza gezi rehberi

3) ibiza Gezi Rehberi – ibiza Gezilecek Yerler Hakkında Tüyolar

Dans ve eğlence isteyenler Playa De’n Bossa bölgesinde, aşağıda isimlerini vereceğim beach club’larda tüm günlerini geçirebilirler. Bunlardan en ünlüsü Bora Bora… DJ performansları ile çok kaliteli house müziklerle misafirlere lezzetli bir ortam yaratıyor.

Sahilde diğer beach kulüpler de yan yana olduğu için, yürüyerek zevkinize uygun birinde vakit geçirebilirsiniz. Göze çarpan diğer meşhur beach kulüpler ise Tiare, Sands, Blue Marlin ve Delano. Kalacağınız süre boyunca her birini ziyaret edebilirsiniz.

Mistik Ada SİCİLYA Geceleri Nasıldır?

ibiza gezi rehberi – Eğer sadece temiz bir deniz istiyorsanız, benim tavsiyem adanın rüzgarına göre gireceğiniz denize karar vermeniz. Çünkü rüzgarın yönüne göre Bora Bora sahilinin çok kirli olduğu zamanlarını da görebiliyorsunuz.

Bora Bora sahilindeki restaurant’ta bir pizza 11 Euro, sangria ise sudan ucuz… Öğlen yemeğinizi öyle ya da böyle 20 Euro’ya alabiliyorsunuz…

ibiza gezi rehberi

İbiza, dünyadaki sayılı tadına doyamayacağınız ve hayranlıkla izleyeceğiniz gün batımlarından birine sahip. Güneşin batışıyla birlikte romantik ve nispeten daha sakin bir kalabalığa karışmak isteyenler, San Antonio bölgesindeki Cafe Del Mar, Cafe Mambo, Savannah, Itaca ve Lineker’s gibi restaurant & cafe’leri tercih edebilirler.

En Güzel Yunan Adalarından  MİDİLLİ ADASI Sizi Bekliyor!

Bu bölgede tüm mekanlar yine yan yana konumlanmış. Burada geçireceğiniz süre boyunca gökyüzünde oluşan renkleri hayranlıkla izleyecek ve Tanrı’nın eşsiz sanatına bir kez daha şahit olacaksınız.

Ibiza gezi rehberi

Manzaranızı izlerken sürahide gelen ve içinizi soğutacak bir Sangria sipariş etmeyi unutmayın. 🙂

4) ibiza Gece Hayatı

ibiza gece hayatı ise tahmin edileceği üzere çok geç başlıyor. İsimlerini paylaşacağım gece kulüplerine gece saat 12.00 gibi gidiliyor. Eğer bir konser varsa, ilgili sanatçı saat 03.00 gibi sahne alıyor. Buna göre kendinizi ayarlayabilirsiniz.

ibiza gece hayatı ile ilgili bir başka konu ise kulüplere ulaşım…

Büyük kulüpler, adanın daha iç kesimlerinde konumlandığı için, aracınız yoksa kulüplere ait otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Zira İbiza, 40 km uzunluğunda ve 25 km genişliğinde olduğu için adanın neresine giderseniz gidin seyahat süresi 1 saati aşmıyor.

Hem Vizesiz, Hem Çılgın, Hem Ucuz! O Halde Adresiniz BELGRAD!

Bu sebeple yapacağınız tüm tercihler makul olacaktır. Ben adada araç kiralamadım ancak her bölgeye otobüs veya taksi olduğu için, ihtiyaç duyduğunuz yere rahatlıkla varabilirsiniz.

Bir ipucu: Mekanlarda bekleyen taksiler, birkaç kişinin talep etmesiyle dolmuş konumuna sokulabiliyor. Birilerini taksinize davet etmekten çekinmeyin 🙂

Genelde İngiliz’lerin rağbet ettiği ve teenager’larla dolu olan bazı meşhur İbiza gece kulüplerinin isimleri ise şöyle:

 • Amnesia,
 • Pasha,
 • Privilege,
 • Space,
 • Eden,
 • DC10,
 • Es Paradis,
 • Underground
 • Boom.

Dillere Destan MADRID GECE HAYATI Nasıldır?

Yerleri birbirinden farklı konumlarda olduğu için, gitmeden evvel haritada konum almanızı öneririm. Gün içinde herhangi bir yerde yürürken kulüp girişi için size bilet satmaya çalışan kişiler olacağı için, onlara dilediğiniz soruları sorarak rahatlıkla tarif ve mekanlarla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ibiza gezi rehberi

5) Ibiza’nın Sakin Yüzü – İbiza Gezi Rehberi –

ibiza gezi rehberimizde son olarak, adanın daha sakin ve tarihi yüzünü görmek isteyenler için birkaç satır yazalım. Buraları ziyaret edecek dostlar, genelde kimsenin tercih etmediği saklı köşeleri görebilecekler. Şöyle ki; İbiza’da herhangi bir yerden taksi alıp en fazla €15 ödeyerek, kaleye gidin.

SAKIZ ADASI Gezi Rehberi İçin Tıklayın!

Arabalar yolun hem dar hem de kapalı olmasından dolayı içeri giremeyecekleri için kapısında inin. Bir tünelden geçip kalenin en yüksek kısma çıkın. Sol tarafta nispeten daha yeni inşaa edilmiş İbiza’yı göreceksiniz.

Sağda ise Formentera adasını ve oteller bölgesi ve Playa D’en Bossa’yı görürsünüz. Buradan albümünüz için güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Ibiza gezi rehberi

ibiza gezilecek yerler – Kale içinden devam edip katedralin önünden geçtiğinizde belediye binasını göreceksiniz. İşte tam o noktada adanın beyaz evlerini, dar sokaklarını ve oldukça dik şekilde aşağı inen uzun merdivenlerini bulabilirsiniz. Bir an kendinizi Orta Çağ’da hissedeceksiniz; tadını çıkarın. 🙂

Bana göre seyahatin bu kısmı, insanın gerçek huzuru hissedebildiği anı ortaya çıkarıyor. Kaybolma hissiyle dar sokaklardan devam edin ve kendinizi şehrin alt surlarına götürecek olan sokaklara bırakın.

Surları gördüğünüz yerde ağaçlar altında oldukça hoşunuza gidecek mekanlar ve tipik barlar ile karşılaşacaksınız. Bu noktada mola verip soluklanabilir; çevredeki butiklerden alışveriş yapabilirsiniz.

Ibiza gezi rehberi

Surların hemen önünde bulunan ışıklardan sağa döndüğünüzde İbiza’nın merkezine varmış olacaksınız. Yurda dönerken şişede yok pahasına satılan Sangria’lardan getirmeyi unutmayın. 🙂

Umarız ibiza gezi rehberi yazımız faydalı olabilmiştir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Sağlıklı, pozitif enerjili ve bol seyahatli nice güzel günler yaşamanız ümidiyle…

Hayatı ertelemeden bolca seyahat etmenizi sırrı burada!

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

 

 

ibiza gezi rehberi

15 Yorum

 • Tümay Ünsal Elibol dedi ki:

  Mikonos’u gemi yolculuğu gittiğimizde sadece gece görebilmiştim.Adayı birkaç gün yaşamak isterim doğrusu..

 • Metesmom dedi ki:

  ??

 • Ozge dedi ki:

  Bir süre İspanyada yaşmış biri olarak Ibiza gerçekten çok iyi bir seçim:)

 • Deniz dedi ki:

  Mykonosta 3 kişiden 4 ü Türk ? o yüzden tabiki de ibiza ?

 • İrem Yılmaz dedi ki:

  Mykonos mu Ibiza mi karsılaştırmasında Mykonos’un İbiza’yi geçmesine çok şaşırdım. Öncelikli olarak Mykonos adasına gitmeyi hep ertelemiş sırayı İbiza’ya vermişken radikal bir değişiklik yapıyor ve ilk iş olarak Mykonos’a gitme kararı alıyorum. Tabi ki bu karar İspanya aşkımı asla bitiremez? Onur kadar güzel yazmışsınız ki adeta gitmiş kadar oldum. İlerde gittiğim zaman yabancılık çekmeyeceğim. Gercekten bu yararli bilgiler için çok ama çok teşekkürler?

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Keyifli seyahatleriniz olsun 🙂

 • Özkan yavuz dedi ki:

  Yıllardır hayalimdeki yer ibiza bu kadar anlattıktan sonra gitmemek olmaz

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Umarım en kısa zamanda nasip olur ☺️

 • Fuat Demirel dedi ki:

  Bakalım bize ne zaman nasip olacak :/

 • merve inceler dedi ki:

  ikisine de gidilmeli 🙂 hem de en kısa zamanda

 • Göknil dedi ki:

  Şu yazıdan sonra tabiki de ıbıza , teşekkürler ✋?????

 • Yol Aşkı dedi ki:

  Teşekkürler 🙂 Umarım en kısa zamanda güzel ve keyifli bir yolculuk yaparsınız ?

 • Selin saray dedi ki:

  Ada, gün batımı, deniz, doğa, eğlence… Daha ne olsun ki? Ibizaya olan hevesimi daha da arttıran yazı, çok sevdim!

 • akdeniz dedi ki:

  süper..

 • cagdas dedi ki:

  ne güzel

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.