Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Madrid Gece Hayatı Nasıldır? Çılgın Madrid Gecelerinde Neler Yapılır?

PAYLAŞ
Home » Avrupa » İspanya » Madrid » Madrid Gece Hayatı Nasıldır? Çılgın Madrid Gecelerinde Neler Yapılır?

Madrid’de Sabahın İlk Işıklarına Kadar Dans!

Madrid Gece Hayatı, Madrid’de Gezilecek Yerler, Madrid Gece Kulüpleri dahil her şey bu yazımızda…

Sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmeye hazırsanız başlayalım!

Ancak önce en az Madrid kadar çılgın eğlenceleri olan şu yazılarımıza da mutlaka bir göz atın. Çünkü gece hayatı denince, sınırsız eğlenceye sahip şehirlerden olan Amsterdam BelgradDubaiUtrecht , Roma ,  Ibiza ve Sicilya gece hayatı oldukça meşhurdur; bizden söylemesi. ?

Bir önceki  Madrid gezi rehberi yazımızda  Madrid de gezilecek yerler den detaylı biçimde bahsetmiştik şimdi Madrid seyahatimizin en eğlenceli kısmı Madrid Gece Hayatı ‘ na geldi sıra… Gündüz sokaklarında kaybolup, müzelerinde geçmişe yolculuk yaptığımız Madrid ‘ in gece olunca eğlencesi de bir başka oluyor.
Diğer şehirlerde genel olarak kulüplerin en az çalıştığı hatta çoğunun kapalı olduğu pazartesi günleri bile tıklım tıklım mekanlar bulabileceğiniz bir şehir Madrid.
Madrid için olmazsa olmazlardan Fiesta!  Saat 1-2 gibi dolmaya başlayan kulüpler 2’den sonra çılgın eğlencelerine başlarlar ve saat 6 olana kadar eğlence dur durak bilmez. Bu yüzden kesinlikle bir gece bile olsa dışarı çıkmalısınız.

Madrid Gece Hayatı

Madrid Gece Hayatı Önerileri

Madrid Gece Hayatı, farklı kesimlere hitap eden ve farklı karakterlerde bir kaç bölgede toplanmış durumda.

  • Chueca:

Chueca bölgesinde, Madrid Gece Hayatı‘nın en eğlenceli, en underground, en renkli ve en geniş alana yayılan gece hayatını bulabilirsiniz.

Bu bölge için Gran Via’dan Hortaleza Caddesine girdiğinizde, sağ alt kısımlarda kalan Gay Town olarak bilinen bu bölgeye Madrid ‘in diğer yüzü diyebiliriz. Gay kulüplerden straight mekanlara, sex shop’lardan cafe ve Tapas Bar’lara bir çok mekanı burada bulabilmeniz mümkün.

Chueca, sıkıldığınızda kendinizi eğlencenin içinde bulabileceğiniz gayet rahat bir bölge. Jazz dinlemeyi seviyorsanız tavsiyemiz Cafe Berlin. Chueca bölgesinde Callao metro durağına yürüme mesafesinde.

Uçakla Seyahat Edeceklerin Dikkat Etmesi Gereken 8 Şey

  • Malasana (Malasanya):

Malasana,  Madrid Gece Hayatı’nın bir diğer efsane bölgesi. Chueca bölgesine yürüme mesafesinde. Üniversite ve yakın yaşlarda gençleri görebileceğiniz, bir çok bar vepub’ın bulunduğu, sokakların canlı ve renkli olduğu bir bölge.

İspanyol’lar, bar veya kulüp öncesi sokakta parklarda toplanıp, içkilerini içiyorlar.

Bu kültüre “Botellons” deniyor. İşte Malasana bölgesi tam da bunun yeri.

  • Santa Ana Meydanı ve Calle de las Huertas:

Santa Ana Meydanı ve yakınındaki Calle de las Huertas Sokağı, yüzlerce Irısh Pub, cafe, Tapas Bar ve canlı müzik mekanları ile Sol Meydanı’na en yakın olan ve Madrid Gece Hayatı‘nın hareketli olduğu bir diğer eğlence bölgesi…

Özellikle Calle de las Huertas‘taki barlarda içecek fiyatları gayet uygun. Gündüz ve akşam saatlerinde kalabalık olan Santa Ana meydanında açık hava cafe’lerinde de oturabilirsiniz. Eğer jazz dinlemeyi seviyorsanız, bu civarda yer alan Cafe Central tam size göre. 🙂

Madrid Gece Hayatı

Madrid’de Neler Yapılır? Madrid Gezilecek Yerler

Madrid Gece Hayatında Öne Çıkan Kulüpler

Joy Eslava

Adres : Calle Arenal 11 (Plaza Mayor ve Sol Meydanı’na çok yakın).Özellikle hafta sonu cuma-cumartesi akşamlarına denk gelirseniz unutulmaz şovlarla karşılaşacağınız bu gece kulübü Madrid ‘ in en eski ve en prestijli gece kulübü. Programlar 23:00’ den sonra başlıyor ve giriş ücreleri 10-15 € arasında değişiyor.

T Club / Teatro Barcelo  

Adres : Calle Barcelo 11 (Malasana’ ya yakın).
T Club Madrid‘in en ünlü 3 gece kulübünden biri. Cuma ve cumartesi akşamları canlı müzik konserlerine denk gelebilirsiniz. T Club’ a girişler gece 02:00′ den önce indirimli oluyor, 02:00’den sonra giriş ücreti 1 içecek dahil yaklaşık 15-20 €.
  
Madrid ‘in  diğer gece kulüplerinden tavsiyem Gabana ya da Kapital ‘de hareketli müziklerle eğlenebilirsiniz. Giriş ücretlerine içeride alacağınız bir içki dahildir, kapı görevlilerinin çok olumsuz yaklaşmaması için aşırı spor kıyafetle gitmemeye özen göstermelisiniz. 🙂
 

Madrid Gece Hayatı

Tadı damağınızda kalacak nefis Madrid yemeklerini sizin için yazdık…
 Tabii ki işinize yaraması muhtemel basit İspanyolca kelimeler ;Hola (merhaba) porfavor (lütfen), gracias (teşekkür ederim), perdon (afedersiniz), buenosdias (günaydın), buenasnoches (iyi geceler), si (evet), no (hayır), hasta la vista (görüşmek üzere), te amo (seni seviyorum), adios (hoşça kal) ve tabii ki  cuanto cuesta (ne kadar?)  🙂

Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz, yemelere, içmelere, eğlenmelere doyamayacağınız bu Latin şehrinde nefis anılar biriktirmeniz dileğiyle… 🙂   Son olarak İspanyolların dediği gibi ;

¡Hasta luego amigos!’ 😉

Bu yazılarımıza da ilginizi çekecektir.

Bu arada, Sicilya turlarına katılmak istiyorsanız gitmeden önce buradan biletlerinizi alabilirsiniz.

Yol Aşkı El Kitabı

Umarız “Madrid Gece Hayatı” yazımız size yol gösterebilmiştir.

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

One Comment

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.