Yol Aşkı Seyahat ve Gezi Rehberi'ne Hoşgeldiniz

,

Sicilya Ulaşım

PAYLAŞ
Home » Avrupa » İtalya » Sicilya » Sicilya Ulaşım

Sicilya Ulaşım

Sicilya’da Ulaşım Nasıldır?

Sicilya ulaşım önerilerimize geçmeden evvel Sicilya gezilecek yerlerle ilgili aşağıdaki konuları da mutlaka bilmeniz gerekiyor.

Sicilya’da ne yenir içilir? Sicilya yeme içme rehberi

Sicilya’da gece hayatı nasıldır? Sicilya gece hayatı nerede yaşanır?

Sicilya’da konaklama nerede yapılır? Sicilya en ucuz konaklama adresleri nerelerdir?

Sicilya gezilecek yerler – Palermo – Monreale – Cefalu hakkında

Sicilya gezilecek yerler – Katanya (Catania)

Sicilya’ya nasıl gidilir? diyenler için İstanbul Katanya seferini yapan THY ile ulaştık. En uygun uça bileti alternatifleri için Skyscanner ile araştırmalarımızı yaptık.

Sicilya Ulaşım olanakları son derece rahat diyebilirim. Havaalanına indiğinizde, kalacağınız otelden size transfer önerebilirler.

Katanya için konuşursak, şehirde mesafeler uzun olmadığı için bineceğiniz taksi sizi ortalama 20 Euro’ya gideceğiniz yere (merkezden havaalanına veya havaalanından merkeze) götürebiliyorken, kalacağınız otelden transfer isterseniz yaklaşık 18 Euro’ya araç bulabiliyorsunuz.

Bir ülkenin yerel havasını koklamak istiyorsanız mutlaka toplu ulaşım araçlarını kullanın. İnsanların gerçek yaşamlarını görmek için ideal bir yöntemdir.

Sicilya’da Şehir içi Ulaşım

Sicilya’da ulaşım için bana sorarsanız ALIBUS adındaki havaalanı ile şehir arasında çalışan ve 4 Euro’ya size hizmet verecek otobüsleri kullanın derim. Merkezden havaalanına kısa ve en ucuz ulaşım yöntemi budur. Her 15-20 dakikada bir seferi bulunuyor.

Detaylı incelemek isterseniz buradaki Ali Bus resmi sitesine bakabilirsiniz. İtalyanca görülüyor ancak Google otomatik olarak kendi dilinize çevirmeyi teklif edince sorun kalmıyor 🙂

Sicilya Ulaşım

Katanya Havaalanı ile şehir arası çok yakın olduğu için maksimum 30 dakikada şehirde oluyorsunuz.

Sicilya’da gezilecek yerler listesinin başındaki Katanya‘yı gezmek için iki yönteminiz var. Birincisi bahsettiğim gibi, her yöne kolaylıkla bulabileceğiniz otobüsler.

İkincisi ise, gitmeden internetten almanızı önerdiğim veya havaalanından bulabileceğiniz kiralık araçlar. (Araç kiralarken her zaman GPS’e ek ücret ödeyerek rahat etmenizi tavsiye ederim).

Yakın mesafelere ayrıca taksi kullanabilirsiniz veya en güzel yöntem olan yürüyerek sokaklarda kaybolma seçeneğini tercih edin.

Gideceğiniz uzaklıklar ne olursa olsun, ben adadayken ya yürüdüm, ya da otobüsle şehir içinde ve havaalanına gidiş gelişte ulaşım sağladım.

Hop on Hop off otobüslerini demiyorum tabii 🙂

O ilk gün 1-2 saatlik şehir turu için idealdir.

Böylece şehri baştan başa dolaşıp yürümeden evvel her yere aşina olursunuz. Mutlaka bir mini şehir turu almanızı öneririm.

Bu yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Sicilya’da Bilmeniz Gereken Önemli Başlıklar Şöyle:

Aşağıdaki “Yorum” bölümümüze düşüncelerinizi eklediğiniz için teşekkür ederiz 🙂

Yol Aşkı El Kitabı

Umarız “Sicilya Ulaşım” yazımız sizlere yol gösterebilmiştir.

Facebook Seyahat Grubumuza Katılmak İçin Tıklayın

Facebook Yol Aşkı Sayfası İçin Tıklayın

Instagram‘da birlikte gezmek için ise Buradayız

Bol seyahatli günlere…

Yol Aşkı Team

Hakan Dursun

Sicilya Ulaşım

One Comment

Yorumunu Paylaş

Your email address will not be published.